Zakup akcesoriów fryzjerskich

Brytyjskie organizacje fryzjerskie i barberskie piszą list otwarty do premiera

Ewelina Tomaszewska
sty 25 2022

Największe brytyjskie organizacje fryzjerów i barberów, w tym NHBF, napisały list otwarty do premiera, domagając się zapewnienia, że cała branża zostanie ponownie otwarta we wszystkich strukturach szczebla po drugim krajowym zamknięciu w Anglii.

Ten list przychodzi po szamotaninie ponownego otwarcia sektora w lecie, w którym włosy i piękno zostały podzielone i niektóre zabiegi i usługi zostały zakazane na dłuższy okres po głównym zamknięciu zakończył, bez żadnych medycznych dowodów na poparcie tej decyzji.

Możesz zobaczyć treść listu poniżej, którego wersja została również wysłana do: The Rt. Hon Michael Gove MP w Cabinet Office; The Rt. Hon Alok Sharma MP Secretary of State for Business, Energy and Industrial Strategy (BEIS); oraz Rt Hon Rishi Sunak MP, Chancellor of the Exchequer.

Richard Lambert, Dyrektor Naczelny Krajowej Federacji Fryzjerskiej i Kosmetycznej mówi: "Faktem jest, że branża fryzjerska i kosmetyczna przyczynia się jedynie "do 0,05%" do stawki R, jak twierdzą ich doradcy SAGE. Biorąc pod uwagę ilość pieniędzy, które salony i fryzjerzy wydali, aby udowodnić, że są 'bezpieczni pod względem COVID' i przeszkody, przez które przeskoczyli w ramach rządowych wytycznych, aby powitać klientów z powrotem - te firmy muszą otrzymać szansę na działanie i odzyskanie statusu ekonomicznie opłacalnych firm, którymi były przed pandemią."

List

Szanowny Panie Premierze

Re: Ponowne otwarcie sektora fryzjerskiego i kosmetycznego w dniu 3 grudnia

Piszemy do Pana jako zjednoczony sektor, aby przedstawić jasne i oparte na dowodach argumenty za ponownym otwarciem sektora fryzjerskiego i kosmetycznego po zakończeniu krajowego zamknięcia w dniu 2 grudnia.

Usługi opieki osobistej konsekwentnie mieszczą się w 3 najmniej prawdopodobnych typach ekspozycji lub aktywności, które mogą skutkować kontaktem przez NHS Test and Trace w ramach cotygodniowych raportów nadzoru Public Health England Coronavirus Disease 2019 (COVID-19).

Potwierdzają to dane własne naszych sektorów, które wskazują, że liczba przedsiębiorstw, z którymi skontaktowało się NHS Test and Trace przed ostatnią blokadą krajową, była bardzo niska[1], a także nasz dialog z urzędnikami Departamentu Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej (BEIS), którzy potwierdzili, że istnieje niewiele dowodów na przenoszenie wirusa w naszej branży.

Ponadto analiza potencjalnych scenariuszy zamknięcia przeprowadzona przez Naukową Grupę Doradczą ds. Sytuacji Kryzysowych (SAGE) w dniu 21 września wykazała, że usługi osobiste w bliskim kontakcie (fryzjerstwo, terapia piękności, spa i centra odnowy biologicznej itp.) przyczyniają się jedynie do "do 0,05" wskaźnika R, przy czym dowody sugerują, że w tych pomieszczeniach "maski skutecznie powstrzymują przenoszenie", a "wiele miejsc już teraz dba o higienę".

Jako sektor działający w środowiskach półklinicznych, z rygorystycznymi praktykami higienicznymi, częstym myciem rąk i powszechnym stosowaniem PPE jako standardowej praktyki, działaliśmy już z wyższymi standardami higieny i bezpieczeństwa niż większość innych branż. Pracowaliśmy jednak niestrudzenie, aby wesprzeć BEIS w opracowaniu solidnych wytycznych dla sektora fryzjerskiego, kosmetycznego, spa i wellness, aby jeszcze bardziej zapewnić, że branża ta może działać w sposób bezpieczny dla COVID.

Jako organizacje reprezentujące wiele tysięcy firm z branży fryzjerskiej, kosmetycznej i wellness w całej Wielkiej Brytanii, jesteśmy aż nazbyt świadomi, że zwolnienie pracowników z pracy, choć mile widziane, nie ratuje firmy. Zobowiązania finansowe, takie jak faktury, czynsz, PAYE, emerytury, ubezpieczenia, media, pożyczki itp. pozostają zawsze aktualne. Przy obecnym obowiązkowym zamknięciu firmy z naszego sektora są bardzo niespokojne o to, jak wywiążą się z tych zobowiązań bez możliwości wygenerowania środków finansowych i najprawdopodobniej bez bufora bezpieczeństwa w postaci nadwyżki lub oszczędności, na których mogłyby się oprzeć po raz drugi. Dlatego konieczne jest, aby te firmy były w stanie ponownie otworzyć i zacząć generować dochody tak szybko, jak to możliwe, i ponownie stać się finansowo opłacalnym sektorem, którym był przed pandemią, wnosząc 28,4 miliarda funtów do brytyjskiego PKB i 27,2 miliarda funtów w wydatkach konsumenckich w 2018 roku.

W oparciu o te informacje zwracamy się do Pana o zapewnienie, że będzie Pan nadal opowiadał się za sektorem w dyskusjach dotyczących rządowej strategii ponownego otwarcia, w tym:

  • Pełne i natychmiastowe ponowne otwarcie sektora fryzjerskiego i kosmetycznego, w tym saun i łaźni parowych w dniu 3 grudnia
  • Aby "opieka osobista" pozostała poza bazowymi środkami poziomu 3
  • Działanie w ramach istniejących ram bezpiecznych wytycznych COVID dla usług związanych z bliskim kontaktem

Jak zapewne Państwo wiedzą, opieka osobista nie jest objęta podstawowymi środkami zamykania kategorii 3 ustalonymi przez rząd centralny. Pomimo tego, nie mając żadnych dowodów na poparcie swojej decyzji, Rada Hrabstwa Nottinghamshire podjęła bardzo szkodliwą decyzję o zamknięciu sektora usług kosmetycznych przed ogólnokrajową blokadą. Bylibyśmy bardzo wdzięczni za wsparcie w pracy z Nottinghamshire Rady odwrócić ten wyrok, a także zapewnić, że nie kolejne rady podjąć takie niepotrzebne działania po ponownym otwarciu w grudniu.

Jak widzieliśmy podczas krajowego zamknięcia w marcu, sektor włosów i urody ma do odegrania znaczącą rolę w utrzymaniu ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia społeczeństwa. Z dużym prawdopodobieństwem, że kraj będzie żył z koronawirusem przez jakiś czas, jest absolutnie konieczne, aby usługi takie jak nasze pozostały operacyjne, aby wspierać psychiczne, fizyczne i emocjonalne samopoczucie ogółu społeczeństwa przez ten kryzys.

Mamy wielką nadzieję, że możemy liczyć na Państwa wsparcie w związku z ponownym otwarciem naszego sektora i czekamy na Państwa odpowiedź na poruszone kwestie.

List został podpisany przez wiodące organizacje fryzjerskie, w tym NHBF, Men's Hairdressing Federation, Barber Council, British Barbers Association i Fellowship for British Hairdressing.

Czytaj dalej

Jak wzrost realnej płacy wystarczającej na życie wpłynie na fryzjerów?

Podsumowanie pakietów wsparcia finansowego dostępnych dla fryzjerów

Zespół Pan Sam Wall zbiera istotne fundusze na zdrowie psychiczne i Movember

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *