Przewodnik po akcesoriach fryzjerskich

Nożyczki fryzjerskie – które warto wybrać?

Wiktoria Stawarz
sie 21 2020

Podcinanie włosów w domu wymaga nieco wprawy, ale też dobrego sprzętu – przede wszystkim fryzjerskich nożyczek. Warto jednak w nie zainwestować, a zaoszczędzić na wizytach u fryzjera. Samodzielnie można wykonać także cieniowanie. Kupując nożyczki fryzjerskie, należy zwrócić szczególnie baczną uwagę na profil, materiał z którego zostały wykonane, a także ich kształt.

Zestaw kontra pojedyncze nożyczki

Gotowe, zapakowane szczelnie zestawy nożyczek i grzebieni rzadko są dobrym pomysłem. Przede wszystkim dlatego, że każdą parę nożyczek należy sprawdzić, trzymając je w dłoni. Powinny dobrze leżeć, nie wyślizgiwać się i nie uciskać. Zwyczajne, proste nożyczki to nie wszystko. Do cieniowania niezbędne są ząbkowane degażówki. Dzięki nim można także przerzedzić bardzo gęste włosy. Czasami możliwe jest kupienie korzystnego zestawu zwykłych nożyczek i degażówek, w bardzo różnych cenach – od kilkunastu do aż kilkuset złotych, w zależności od producenta i sposobu wykonania.

Ostrze dobrej jakości

Tępe, źle wyważone i niewyprofilowane nożyczki nawet w rękach mistrza nie stworzą wspaniałej fryzury. Taki modele mają tendencje do szarpania i strzępienia, trudno też uzyskać z ich pomocą jakąkolwiek precyzję. Dlatego nie warto nawet oglądać najtańszych nożyczek za kilkanaście złotych. O wiele lepiej będzie wydać na nie przynajmniej 130–150 złotych. Taka cena obiecuje już jakość dostateczną do wykonania domowych, dobrych cięć. Zwykle nożyczki z tego przedziału cenowego są wykonane z solidnej stali i posiadają gwarancję.

Firmowe produkty

Wśród firm znanych i poważanych na rynku można wymienić FOX, Tondeo, a także firmę Jaguar. Ich nożyczki objęte są gwarancjami i raczej nie zawodzą, choć trzeba w nie nieco zainwestować. Najdroższe są nożyczki Tondeo, wykonane ze stali łożyskowej i niemal niezniszczalne – ich cena to prawie 3000 złotych. Firma FOX stosuje mikroszlif ostrza, dzięki czemu cięcie jest bardzo precyzyjne. Z kolei Jaguar oferuje także nieco tańsze i zarazem solidne modele, około 100 złotych.

Ciekawy design

Jakość wykonania i dopasowanie do ręki powinno być decydujące w wyborze nożyczek, jednak dla wielu osób ważny jest także ich wygląd. Ostatnio modne są czerwone akcesoria – nie tylko nożyczki, ale i grzebienie, szczotki, a nawet suszarki i prostownice. Można je zauważyć w wielu salonach fryzjerskich. Co więcej, o każde nożyczki zależy odpowiednio dbać. Nawet model za tysiąc złotych nie posłuży długo i dobrze, gdy nie będzie czyszczony, przechowywany z dala od wody i smarowany.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *