Urządzamy recepcję fryzjerską

Recepcja na małej powierzchni w salonie fryzjerskim

Ewelina Tomaszewska
sty 31 2017

mały salon fryzjerski

Mały salon fryzjerski

Jeśli prowadzicie salon fryzjerski ale lokal jest niezbyt duży to często pojawia się problem z przygotowaniem strefy recepcyjnej. Nie trzeba się tym jednak przejmować, ponieważ znajdziecie kilka wskazówek z naszej strony, które podpowiedzą Wam jak urządzić strefę recepcji.

Recepcja - ważna strefa

Bez wątpienia strefa recepcyjna w salonie fryzjerskim odgrywa ważną rolę i jest to jedna ze stref wejściowych do salonu. W związku z tym musi się znajdować w miarę blisko wejścia. Chodzi oczywiście o funkcjonalność salonu, która odgrywa duże znaczenie.

Zasady ogólne

Dobrze byłoby, gdyby strefa recepcyjna w salonie była z przodu. Najlepiej frontem do wejścia albo bokiem, dopiero w dalszej części salonu dopiero pojawiać się powinna strefa obsługi. Taki układ będzie najwygodniejszy i najbardziej funkcjonalny dla klientów i stylistów.

recepcja fryzjerska

Odosobnione przypadki

W sytuacji, gdy nie dysponuje się zbyt dużym pomieszczeniem nasze pole manewru będzie mocno ograniczone i wtedy powinniśmy się kierować innymi zasadami. Sprawa wygląda tak, że w niewielkich salonach strefy są najczęściej ze sobą łączone, ponieważ nie ma aż tak dużo miejsca, by były rzeczywiście rozdzielone. Ten podział ma bardziej charakter umowny. Najważniejsze będzie dobre ustawienie recepcji, by nie utrudniała pracy.

Wystrój wnętrz i wrażenia estetyczne

Recepcja fryzjerska to nie tylko kolejny mebel w salonie, ale również element, który ma charakter dekoracyjny. Dlatego wybierając tego rodzaju elementy wyposażenia salonu fryzjerskiego warto zadbać o to, by był elegancki, stylowy i estetycznie wykończony.

Recepcja fryzjerska - materiał

Jeśli chodzi o te elementy, które mają duże znaczenie to między innymi materiał z jakiego recepcja będzie wykonana. Ważne, by był to materiał łatwy do utrzymania w czystości oraz odporny na działanie środków chemicznych oraz wody. Najlepiej sprawdzi się stal chromowana, płyta lakierowana mdf, szkło, aluminium albo też lakierowane drewno.

Skrzętnie ukryte…

Recepcja musi być przede wszystkim funkcjonalna. Chodzi o możliwość przechowywania tam różnorakich przedmiotów, jakie w salonie będą potrzebne. Dlatego właśnie zabudowana od frontu recepcja bardzo dobrze się sprawdzi, w środku zaś pojawić się mogą półki oraz szafki co gwarantuje dobre uporządkowanie. Dlatego warto zadbać o to, by ta nasza recepcja była dobrze przygotowanym miejscem pracy, a tak nie zatłoczyła całego naszego salonu. Zobacz więcej...

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *