Przewodnik po akcesoriach fryzjerskich

Dobry salon fryzjerski i fryzjer - jak znaleźć?

Ewelina Tomaszewska
lut 15 2017

salon fryzjerski

Dobry fryzjer jest bardzo ważny, ponieważ pomaga nam stworzyć nasz własny wizerunek w sposób lepszy niż sami jesteśmy w stanie go wykreować. Odpowiedniej stylizacji można się nauczyć tylko do pewnego poziomu. Dalej jest to już tylko talent i powołanie, jaki posiadają tylko fryzjerzy. Fryzjerem nie może być osoba z przypadku i nigdy w tym zawodzie nie zrobi kariery. My musimy osoby przypadkowe omijać. W jaki jednak sposób znaleźć tego odpowiedniego fryzjera? Osobę, która z upiększania ciała zrobiła sobie nie tylko zawód, ale także pasję?

Fryzjerstwo z pasji

Życie od stylisty wymaga poświęcenia i dużo samozaparcia. Musi się Ob bowiem cały czas rozwijać i dostosowywać do nowych trendów. Musi być osobą pokorną, by rozumieć niedociągnięcia w swoim warsztacie i chcieć je odpowiednio rozwiązywać. Musi też umieć nawiązywać kontakty z obcymi osobami. Dobry fryzjer kocha to, co robi. Szkoli się, ale jego prawdziwy rozwój możliwy jest przez własną inicjatywę i chęć poznawania nowych rozwiązań.

Dobrego fryzjera poznamy po pierwszym wrażeniu. Jeśli jesteśmy w stanie się wygadać, opowiedzieć o naszych oczekiwaniach i przedstawić naszą wizję w sposób w miarę sensowny i nie mamy w stosunku do tego oporów, trafiliśmy na potencjalnie dobrą osobę. Dobry fryzjer słucha i nie bagatelizuje nawet kwestii nietrafionych. Dobry fryzjer będzie miał swoją koncepcję wynikającą z naszych pomysłów i dopasowaną do naszego zapatrywania się na naszą osobę.

dobry fryzjer

Salon fryzjerski, metamorfoza

W dobrym salonie fryzjerskim powinniśmy zostać obsypani najróżniejszymi radami, ale nikt nie będzie nam niczego narzucał. Otrzymamy tam pomoc i odczujemy to. Dobry fryzjer zadba także o zdrowie naszych włosów, nie tylko ich układ.,

Ważnym elementem dobrej usługi stylisty jest dokładne tłumaczenie każdego kroku prowadzącego do finalnego efektu. W każdej chwili powinniśmy dokładnie wiedzieć i rozumieć, co oraz w jaki sposób stylista będzie robił. Dowiemy się o specjalnych sprayach do używania z prostownicami oraz o kosmetykach, które zostaną wykorzystane do utrwalenia fryzury. Warto zwrócić uwagę na to, czy fryzjer wymienia nazwy środków i ich producentów. Jeśli dokładnie mówi, co wykorzystuje, jest to wielki plus na jego koncie. Dobry fryzjer zawsze podejmuje świadome decyzje odnośnie kosmetyków i jest w stanie uzasadnić swoje wybory.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *