Przewodnik po akcesoriach fryzjerskich

Akcesoria fryzjerskie idealne do domowego użytku

Natalia Czerniak
sie 5 2020

Profesjonalny sprzęt fryzjerski coraz częściej pojawia się także poza progami salonów. Dobrej jakości suszarki, prostownice, lokówki są coraz częściej kupowane do domowego użytku. Co kieruje kupującymi? To oszczędność czasu (nie trzeba odwiedzać fryzjera, by świetnie wyglądać), ale i dbałość o włosy – porządny sprzęt to podstawa, gdy nie chce się zniszczyć ich stylizacją.

Suszenie włosów

Trudno wyobrazić sobie umycie włosów rano w zimowy dzień i wyjście z domu bez użycia suszarki. Dlaczego nie warto kupować bardzo taniej suszarki? Takie urządzenie najczęściej nie pozwala regulować temperatury, nie posiada też obecnego w droższych urządzeniach mechanizmu jonizacji. W efekcie włosy puszą się i tracą wodę. Dzięki modelom z zimnym nawiewem można za to ochronić je przed zniszczeniami powodowanymi wysoką temperaturą. Salony fryzjerskie używają i polecają przede wszystkim suszarki takich firm, jak Valera i Babyliss. Są to także lepsze modele Philips i Wella. Taka suszarka z pewnością nie zrujnuje stanu włosów, pomoże także skutecznie je układać.

Polecane lokówki

Piękne fale i loki to bardzo pożądany efekt, trudno jednak jest osiągnąć go z kiepskim sprzętem. Babyliss, Farouk Chi i Ga.ma to dobre firmy produkujące urządzenia do stylizacji włosów, w tym najlepsze lokówki. Na korzyść każdej z firmy przemawia inna technologia. Może to być powłoka teflonowa, dzięki której urządzenie szczególnie delikatnie traktuje włosy (Ga.ma). W innym przypadku idealny będzie system wilgotnego ciepła (Farouk Chi). Z kolei Babyliss oferuje powłokę tytanowo–turmalinową, dzięki czemu powierzchnia urządzenia jest niezwykle odporna.

Bezpieczne prostownice

Prostowanie włosów kojarzy się często z zabiegiem, który musi doprowadzić je do ruiny. Owszem, tanie modele prostownic często przesuszają i łamią włosy. Choć droższe modele także wykorzystują wysokie temperatury, pewne cechy ich konstrukcji pozwalają ochronić włosy. To przede wszystkim podobny do obecnego w suszarkach mechanizm jonizacji. Profesjonalna prostownica nie doprowadzi do tego, by włosy były napuszone i elektryzowały się. Warto zadbać, by prostownica posiadała powłokę turmalinową, ceramiczną albo tytanową. Godne polecenia się szczególnie firmy FHI Heat, GHD, Farouk Chi.

Choć dobrej jakości sprzęt do stylizacji może być naprawdę drogi, warto w niego zainwestować. Kupno opłaca się szczególnie wtedy, gdy często wykonuje się zbiegi stylizacyjne samodzielnie, w domu – odpowiednie urządzenia pozwolą osiągnąć wymarzony efekt jak z salonu, chroniąc przy tym włosy.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *