Poradnik fryzjerski

Jak wykonać efektowne fale na włosach?

Ewelina Tomaszewska
cze 8 2021

Pięknie pofalowane włosy sprawiają, że kobieta wygląda elegancko i wyjątkowo, nie zależnie od swojej aktualnej stylizacji. Fryzura jest doskonałym uzupełnieniem wyglądu. Delikatne i subtelne fale czy loki pasują idealnie do każdego rodzaju włosów i stylu. Za pomocą lokówki można stworzyć biznesowy, codzienny czy imprezowy look. Duży wybór urządzeń do układania włosów pozwala na dobranie najlepszego dla siebie rozwiązania. Nowoczesne lokówki pozwalają na sprawne i szybkie ułożenie fryzury, ponadto ochraniają włosy przed uszkodzeniem. Lokówka do włosów jest to świetny sprzęt, który sprawdzi się w użytku domowym, jak i w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Mogą z niego korzystać panie z długimi, jak i krótszymi włosami.

Lokówka gruba

Lokówka o dużej średnicy, czyli tak zwana lokówka do włosów gruba pozwala na stworzenie zjawiskowych stylizacji. Tego rodzaju sprzęt umożliwia zrobienia na włosach naturalnie wyglądających fal, które są cały czas modne. Urządzenia o dużej średnicy nadają się do każdego rodzaju włosów, zapewniając długotrwałe i pożądane przez kobietę rezultaty. Grube lokówki są bezpieczne dla stanu włosów, ponadto bardzo łatwo z nich korzystać. Odznaczają się ergonomicznym kształtem i nie powodują ograniczenia ruchu. Dają one nieograniczone możliwości co do kreowania modnych i zachwycających stylizacji włosów. Jak wykonać piękne fale na włosach przy pomocy grubej lokówki?

 1. 1. Najpierw czeszemy włosy i rozprowadzamy na kosmykach serum termochłonne.
 2. 2. Następnie dzielimy włosy na sekcje, w ten sposób wygodnie rozdzielimy i zakręcimy poszczególne pasma.
 3. 3. Nawijamy kolejne pasma na rozgrzaną wcześniej lokówkę w kierunku przeciwnym do twarzy. Zaczynamy modelowanie włosów od dolnych partii z tyłu głowy.
 4. 4. Po 15 sekundach wypuszczamy pasemko z urządzenia prosto na dłoń, po czym utrwalamy lakierem, zwijamy i przypinamy do włosów u nasady.
 5. 5. Po upływie ok kwadransa zdejmujemy wszystkie spinki i nasze efektowne fale są już gotowe.

fryzjerka korzystający z lokówki

Lokówka do krótkich włosów

Jeśli chodzi o urządzenie do krótszych włosów, bardzo ważna jest grubość lokówki. Najlepiej jest zdecydować się na te stożkowate. W ten sposób można otrzymać piękny skręt, a przy tym łatwiej uniknąć oparzeń skóry głowy. Co ważne, loki i fale da się bez problemu wykonać na równej długości włosów, jak i kosmyków cieniowanych. W przypadku kiedy posiadamy grzywkę, może ona pozostać prosta, ale możemy ją także podkręcić. Przed kręceniem krótkich włosów lokówką należy wgnieść w kosmyki piankę do stylizację włosów kręconych. Jak wygląda wykonywanie fal na krótkich włosach?

 1. 1. Kosmyki umieszczamy pomiędzy nagrzanymi płytkami lokówki, po czym zaciskamy.
 2. 2. Pasma kręcimy od końcówek, aż po nasadę. Musimy uważać, aby przypadkiem nie poparzyć skórę głowy.
 3. 3. Każdy kosmyk przytrzymujemy kilka sekund, po czym uwalniamy i powtarzamy tę czynność na pozostałych pasach.
 4. 4. W zależności od długości kosmyków można je rozczesać i zaczesać do góry czy też w przypadku włosów do ramion, dobrze rozczesać i spryskać lakierem w celu utrwalenia fryzury.

Lokówka spiralna

Lokówka spiralna charakteryzuje się specjalną konstrukcję, dzięki której można stworzyć regularnie i doskonale skręcone loczki. Ma ona rowki rozłożone w sposób równomierny wzdłuż końcówki modelującej. Taka lokówka do włosów przemieni zwykłą fryzurą w burzę zachwycających i doskonale skręconych loków. Pozwala ona na dużą precyzję w stylizacji. Przy jej wyborze, warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana jej powłoka wałka. Ceramiczna czy turmalinowa powłoka z funkcją jonizacji sprawi, że kosmyki będą zjawiskowo błyszczeń, a pasemka zyskają ochronę. Lokówka do włosów spiralna ma bardzo poręczny kształt, dzięki czemu jej użytkowanie jest łatwe i wygodne. Jak stworzyć efektowne fale, za pomocą lokówki spiralnej?

 1. 1. Najpierw wydzielamy dolną partię włosów, po czym górną skręcamy ze sobą i przypinamy.
 2. 2. Dolne włosy dzielimy na niewielkie sekcje o grubości ok. 1 cm. Aby otrzymać delikatniejsze loki, musimy nawijać je nieco grubszymi pasmami. Wszystkie sekcje nawijamy spiralnie, aby włosy znajdowały się w rowkach lokówki.
 3. 3. Trzymamy kosmyki przez ok. 5 sekund w nagrzanej lokówce. Otrzymany skręt będzie trwały, a kosmyki nie ulegną zniszczeniu przez wysoką temperaturę. Następnie odwijamy włosy z urządzenia.
 4. 4. Robimy tak ze wszystkimi pasmami z dolnej seksu, kiedy dojdziemy do górnej, przeplatamy palcami jej pasma, aby linia kolejnych skrętów była przypadkowa. Wykonujemy wszystkie loki z górnej partii kosmyków.
 5. 5. Aby, otrzymać subtelniejsze loki możemy zawiązać włosy w kucyk i kręcić jedynie kosmyki wydzielone od jego nasady.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *