Zakup akcesoriów fryzjerskich

Którzy londyńscy fryzjerzy badają ciśnienie krwi w ramach nowej kampanii zdrowotnej?

Wiktoria Stawarz
gru 14 2021

W ramach nowego projektu prowadzonego przez London South Bank University (LSBU) fryzjerzy w Londynie są szkoleni w zakresie badania krwi klientów, aby pomóc w walce z wysokim ciśnieniem krwi.

Projekt ma na celu dotarcie do czarnych i azjatyckich mężczyzn, ponieważ statystycznie częściej cierpią oni na niezdiagnozowane wysokie ciśnienie krwi.

W sumie osiem salonów fryzjerskich w południowym Londynie będzie oferować badania ciśnienia krwi na miejscu dla klientów, którzy o nie poproszą. Jest to następstwem podobnego programu, który miał miejsce w Los Angeles od 2016 do 2018 roku, a 68% osób, u których stwierdzono wysokie ciśnienie krwi, zakończyło badanie ze zdrowym poziomem.

Wysokie ciśnienie krwi dotyka więcej niż jedną na cztery osoby dorosłe w Anglii, odpowiada za więcej niż jedną na 10 wizyt u lekarzy pierwszego kontaktu i przyczynia się do 75 000 zgonów każdego roku - ale uważa się, że miliony ludzi pozostają niezdiagnozowane.

Fryzjerzy w Croydon, Mitcham, Thornton Heath, Bromley i South Norwood biorą udział w programie, który rozpoczął się w poniedziałek 12 kwietnia.

Hugh Benain, z Finishing Touches w Mitcham, powiedział, że projekt może pomóc uratować życie. Mówi: "Będziemy oferować naszym klientom badania ciśnienia krwi na miejscu oraz informacje na temat zdrowia, które będą mogli zabrać ze sobą".

"Wysokie ciśnienie krwi jest cichym zabójcą, a zapewnienie testów i informacji z naszego salonu fryzjerskiego może uratować życie".

Nicola Thomas, profesor LSBU, powiedział: "Niestety, miliony dorosłych w Wielkiej Brytanii mają wysokie ciśnienie krwi, a połowa z nich jest niezdiagnozowana, co może prowadzić do udarów mózgu lub ataków serca.

"To jest ufna relacja, którą klienci mają ze swoimi fryzjerami, która jest tak ważna - musimy wyprowadzić opiekę zdrowotną do społeczności".

Czytaj dalej

Gumtree UK uruchamia konkurs, aby pomóc nowym firmom

Tylko jak bardzo lojalni są klienci wobec swoich fryzjerów?...

Najnowsza ankieta NHBF na temat stanu branży ujawnia bardzo wiele

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *