Przewodnik po akcesoriach fryzjerskich

Budżet stomatologiczny: co to jest i jak go sporządzić

Wiktoria Stawarz
gru 9 2022

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Health
 3. Budżet stomatologiczny: co to jest i jak ...

Rozpoczęcie leczenia stomatologicznego wymaga wykonania szeregu ważnych kroków, które Ty, jako lekarz dentysta lub kierownik stomatologicznego centrum zdrowia, musisz wziąć pod uwagę, aby zoptymalizować doświadczenia swoich klientów.

Jednym z wcześniejszych i podstawowych kroków do wykonania doskonałej pracy stomatologicznej jest opracowanie budżetu stomatologicznego. W tym artykule dowiesz się, jak stworzyć dobry budżet i jakie informacje powinieneś wziąć pod uwagę, aby to zrobić.

Co to jest budżet stomatologiczny?

Budżet stomatologiczny jest dokumentem, który wyszczególnia każdą z interwencji, które będą konieczne w konkretnym leczeniu każdego pacjenta , oprócz szczegółowego odniesienia do każdego z kosztów, które należy pokryć zgodnie z każdą z interwencji. Ponadto dokument ten grupuje całkowity koszt wszystkich interwencji niezbędnych do rozwiązania problemu zdrowia zębów u Twoich pacjentów.

Co powinien zawierać budżet stomatologiczny?

Każdy dobry budżet stomatologiczny powinien jasno i dokładnie rozważać koszty każdego z wymogów i zabiegów, które ośrodek zdrowia zaleca pacjentowi.

Ponadto konieczne jest, aby dokument ten spełniał szereg konkretnych kroków, dzięki którym Twoi pacjenci będą mieli jasność, jakim zabiegom zostaną poddani i jaka kwota jest niezbędna do wykonania każdego z nich.

Jak przygotować i złożyć kosztorys stomatologiczny

Przygotowując i składając kosztorys stomatologiczny,pamiętaj o przestrzeganiu poniższych kroków:

 • Podaj na piśmie lub na papierze: kosztorys, jak każdy inny dokument, jest bardziej legalny i skuteczny w formacie fizycznym i należycie opatrzony podstawowymi danymi, takimi jak podpis, data i pieczątka.

 • Zrób to bezpłatnie: kosztorys jest traktowany jako część konsultacji stomatologicznej. Oznacza to, że po dokonaniu konsultacji pacjent będzie miał prawo do zaakceptowania lub odrzucenia wygenerowanego przez Ciebie kosztorysu bez żadnego rodzaju zobowiązań czy kosztów.

 • Wygeneruj go przed zabiegiem: choć może się to wydawać oczywiste, nie zawsze tak jest. Ważne jest, abyś wiedział, że przygotowanie kosztorysu stomatologicznego jest obowiązkowym krokiem przed rozpoczęciem leczenia. Dopiero po zaakceptowaniu i podpisaniu tego dokumentu będzie można rozpocząć leczenie pacjenta.

 • Sprawdź go przed złożeniem: musisz upewnić się, że kosztorys, który przedstawiasz pacjentowi, zawiera tylko te zabiegi, które zostały szczegółowo wyjaśnione podczas wcześniejszej konsultacji diagnostycznej. Oznacza to, że kosztorys nie może zawierać zabiegów, o których wcześniej nie wspomniałeś i nie wyjaśniłeś pacjentowi.

Jak zrobić dobry kosztorys stomatologiczny?

W celu wygenerowania formalnego i jakościowego budżetu stomatologicznego warto posiadać podstawową wiedzę z zakresu zarządzania, aby jak najdokładniej wykonać strukturę kosztów (m.in. w zakresie zakupu materiałów, kosztu jednego zabiegu). Jeśli nie masz jasności co do tego, jak Twoja firma zachowuje się pod względem finansowym, oprogramowanie dostosowane do Twoich potrzeb może Ci pomóc w tym zadaniu. Takie narzędzia pozwalają na kontrolę zapasów, centralne zarządzanie płatnościami, a nawet generowanie miesięcznych raportów wydajności, które zapewnią Ci lepszą widoczność Twojego biznesu.

Ważne jest również, abyś dokładnie wiedział, jakie usługi oferuje Twoje centrum stomatologiczne, abyś mógł prawidłowo skierować każdą z nich zgodnie z przypisanymi jej kodami. Trzeba będzie również prawidłowo zbierać zapłatę za wykonaną pracę, aby uniknąć długów i problemów z płatnościami.

Przestrzeganie wszystkich tych aspektów zapewni Ci dobry budżet.

Struktura budżetu stomatologicznego

Oprócz tego musisz wziąć pod uwagę trzy zasadnicze warunki , aby jakikolwiek budżet odpowiednio pokrywał informacje wymagane przez każdego z pacjentów, którzy przychodzą do Twojej praktyki: musi być zrównoważony, elastyczny i spójny.

W tym sensie wszystkie dobre podstawowe budżety stomatologiczne powinny mieć następującą strukturę:

 1. Tytuł i numer rejestracyjny: to szczegółowe informacje o nazwie budżetu i numerze rejestracyjnym, który pozwoli Ci zlokalizować go w Twojej kartotece.

 2. Papier firmowy: Ta część zawiera podstawowe informacje potrzebne do sporządzenia budżetu. Opisuje on: nazwę ośrodka, imię i nazwisko pacjenta, rodzaj budżetu, specjalistę odpowiedzialnego za budżet i specjalizację, datę wydania budżetu, numer diagnozy, której odpowiada oraz instytucję, która go generuje.

 3. Korpus kosztorysu: jest to najważniejsza część dokumentu. Opisuje on, w formie swoistej tabeli, wszystkie procedury zalecane dla danego pacjenta. W tej części w kolumnach wyszczególniony jest opis i cena każdego zabiegu lub procedury, dodatkowo koszt każdego z nich; aby w końcowej kolumnie zsumować cenę całej procedury.

Źródło: Modelode.com

Budżet stomatologiczny to kolejny dokument, który nadaje legalność procedurom medycznym, w tym przypadku w stomatologii. Jeśli chcesz, aby Twoje centrum stomatologiczne cieszyło się wiarygodnością i szacunkiem współpracowników i klientów, upewnij się, że w pełni spełniasz te formalne wymogi administracyjne.

Pamiętaj, że oprócz ekspertyzy instrumentalnej, której poddawani są pacjenci, ogromne znaczenie dla jakości leczenia ma ekspertyza administracyjna.

Możesz być również zainteresowany:

 1. 8 miejsc, w których można kupić uniformy medyczne w Mexico City.
 2. Części dokumentacji medycznej
 3. Formularz historii choroby psychologicznej
 4. Oprogramowanie do zarządzania klinicznego

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *