Urządzamy recepcję fryzjerską

Meble fryzjerskie, nowoczesne umeblowanie salonu fryzjerskiego

Ewelina Tomaszewska
mar 3 2017

nowoczesny salon fryzjerski

Gdy mówimy o prowadzeniu nowoczesnego salonu fryzjerskiego, mamy świadomość tego, że stajemy przed nie lada wyzwaniem. Co więcej, nie jest to wcale wyzwanie mające jedynie finansowy charakter. Oczywiście, na początku zawsze należy pamiętać o inwestycjach, te zaś dotyczą nie tylko niezbędnych nam sprzętów, ale również akcesoriów, co pozwala na utrzymanie salonu na wysokim poziomie. Klienci oczekują profesjonalnego podejścia i takie właśnie powinno być im zapewniane.

Profesjonalne urządzenia

Gdy zastanawiamy się nad tym, co stanowi podstawę wyposażenia salonu fryzjerskiego, zwykle nie mamy problemu z udzieleniem odpowiedzi na tak postawione pytanie. Najczęściej mówi się w tym kontekście o sprzęcie zwracając uwagę na to, że powinien być on nie tylko niezawodny, ale również bezpieczny. Podstawą jest dziś wielofunkcyjna suszarka z funkcją jonizacji, susząca zarówno ciepłym, jak i chłodnym powietrzem. Warto stawiać również na suszarki hełmowe, te bowiem, umieszczane na specjalnym statywie, często wykonują swoją pracę nie tylko szybko, ale i dokładnie. Oczywiście, na tym nie kończy się wcale lista akcesoriów, po jakie sięgają pracownicy salonów fryzjerskich, nie można więc zapominać między innymi o prostownicach oraz lokówkach. Tu sprawdza się zasada mówiąca o tym, że im dłuższy jest kabel zasilający, tym lepiej, pozwala to bowiem na swobodne korzystanie z urządzenia bez względu na okoliczności. Jeśli fryzjer specjalizuje się w krótkich fryzurach, musi mieć na stanie zarówno maszynki, jak i trymery, te bowiem pozwalają na stworzenie nawet najbardziej nietypowych fryzur. Wśród nowoczesnych maszynek na uwagę zasługują zwłaszcza te, które są bezprzewodowe.

akcesoria fryzjerskie

Akcesoria fryzjerskie

Dobry sprzęt fryzjerski to zaledwie połowa sukcesu, nie mniej istotne są bowiem akcesoria oraz profesjonalne kosmetyki przeznaczone zarówno do stylizacji, jak i do pielęgnacji fryzur. Trudno też wyobrazić sobie prestiżowy zakład fryzjerski, w którym brakuje grzebieni, szczotek, klamer i klipsów, wszystkie te akcesoria przyczyniają się bowiem do tego, że tworzenie nawet najbardziej nietypowych fryzur staje się nadzwyczaj proste. Jeśli poddajemy analizie stosowane przez fryzjerów kosmetyki, na szczególną uwagę zasługują te z nich, które pozwalają nie tylko na kreowanie fryzur, ale również na ich utrwalanie. Dobrym pomysłem jest też zgromadzenie bogatej kolekcji preparatów, które są przeznaczone do pielęgnacji oraz takich, które mogą pomóc zarówno w koloryzacji, jak i w procesie rozjaśniania włosów.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *