Przewodnik po akcesoriach fryzjerskich

Obrazy kolorymetrii włosów

Natalia Czerniak
maj 21 2022

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Beauty
  3. Obrazy kolorymetryczne w ...

Jeśli szukasz inspiracji do kolejnej zmiany stylu, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Kolorowanie to bardzo rozległa dziedzina i możesz czuć się przytłoczony różnymi technikami, które istnieją. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze techniki kolorymetryczne, abyś wiedziała, o co pytać przy następnej wizycie w salonie.

Kolorymetria to nauka o kolorze, jego powiązaniach z innymi kolorami i jego zastosowaniu. Jest to podstawowe narzędzie w pracy z estetyką, pozwalające osiągnąć harmonijny rezultat dostosowany do oczekiwań klienta. Istnieje wiele stylów, w których stosuje się kolorymetrię, niezależnie od tego, czy jest to zwykłe farbowanie, kolory fantazyjne czy pasemka.

Najważniejsze wydarzenia w Kalifornii

Przez Pinterest

Prawdopodobnie słyszałeś o tym stylu. Ma on na celu nadanie tropikalnego i ciepłego charakteru. Jest to technika, w której rozjaśnia się końcówki włosów, pozostawiając odrosty w ich naturalnym kolorze. Może być stosowana u osób o jasnych lub ciemnych włosach, pod warunkiem że jest wykonywana przez profesjonalistów, ponieważ stosowanie środków chemicznych, takich jak środki do koloryzacji, może spowodować uszkodzenie włosów.

Balayage

Za pośrednictwem serwisu Pinterest.

Balayage to jeden z najpopularniejszych obecnie stylów. Oznacza to po francusku zamiatanie, dlatego też technika malowania włosów jest bardzo swobodna. Celem jest stworzenie organicznego i naturalnego gradientu na całej długości włosów. Jest to fryzura, którą można dopasować do wszystkich kolorów i faktur włosów.

Reflektory lub świetliki

Za pośrednictwem serwisu Pinterest.

Jeśli szukasz bardziej naturalnego wyglądu, pasemka są idealnym rozwiązaniem dla Twojej klientki. Technika ta polega na wykonywaniu bardzo cienkich pasemek w kolorach zbliżonych do naturalnego odcienia włosów. Zapewnia ona świetlistość i można ją dostosować do każdego koloru włosów, ponieważ wystarczy określić odcienie, które mają być użyte w pasemkach.

Farby fantazyjne

Za pośrednictwem serwisu Pinterest.

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak to się dzieje, że niektórzy ludzie mają jasnoniebieskie, fioletowe lub pastelowo różowe włosy? Styl ten uzyskuje się dzięki zastosowaniu barwników fantazyjnych. Jest to idealna alternatywa, jeśli chcesz być w centrum uwagi, ale musisz wziąć pod uwagę, że aby osiągnąć takie rezultaty, konieczne jest przejście przez proces rozjaśniania, więc jest to rozwiązanie zalecane dla osób o naturalnie jasnych włosach.

Shatush

Za pośrednictwem serwisu Pinterest.

Ten rodzaj pasemek ma na celu stworzenie wspaniałego kontrastu na włosach poprzez rozjaśnienie końcówek, ale nadal daje poczucie naturalności. Włosy są rozjaśniane od połowy długości aż po same końce, ale nierównomiernie, aby wyglądały bardziej naturalnie. Jest idealna dla osób o grubych, falowanych włosach.

Grube pasemka

Za pośrednictwem serwisu Pinterest.

Gęste pasemka mogą wyglądać znajomo, ponieważ były modne na początku XXI wieku, ale wracają do mody, a to łatwy i naturalny sposób na zwrócenie na siebie uwagi. Proces jest taki sam jak w przypadku zwykłych pasemek, ale dla uzyskania bardziej dramatycznego efektu wykonuje się je na grubość około 2 centymetrów.

Jak można się przekonać, istnieją style i techniki koloryzacji odpowiadające każdemu gustowi. Pierwszym krokiem jest znalezienie specjalistki od kolorów, przedstawienie jej swojego pomysłu i pozwolenie, aby jej cudowne ręce Cię poprowadziły. Koloryzacja to ogromny świat, w którym istnieją opcje dla każdego typu klienta, o każdym kolorze i strukturze włosów.

Powiązane artykuły:

  1. Fryzura na pixie: pochodzenie, styl, jak ją wykonać i jak o nią dbać
  2. Acripie: technika, potrzebne narzędzia i wskazówki
  3. Różne fryzury na imprezę dla kobiet

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *