Przewodnik po akcesoriach fryzjerskich

Wiosenne porządki: 10 sposobów na uporządkowanie rutyny włosów i urody

Ewelina Tomaszewska
maj 20 2021

Wiosna nadchodzi, nawet jeśli w Twoim obecnym klimacie nie czujesz się tak jak ona. Zanim się zorientujemy, temperatury i wilgotność powietrza wzrosną, a nasze włosy i skóra prawdopodobnie wkurzą się i zaczną się zachowywać. I pomyśleć, że właśnie pokonałyśmy wszystkie nasze zimowe problemy z włosami.

Aby chronić swoje włosy i skórę przed tymi czynnikami środowiskowymi, ważne jest, abyś uporządkowała swoją rutynę pielęgnacyjną i upewniła się, że używasz tylko produktów i stosujesz nawyki, które są dla Ciebie dobre. Poświęć ten czas na wiosenne porządki i stwórz czystą rutynę pielęgnacyjną.

Czyste zabiegi kosmetyczne pomogą zachować zdrowie Twojej skóry i włosów, chroniąc je przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi i silnymi substancjami chemicznymi, które często znajdują się w produktach powszechnego użytku. Aby wprowadzić czystą rutynę piękna, musisz zrobić wiosenne porządki i pozbyć się produktów i nawyków, które mogą powodować spustoszenie w Twoich włosach i skórze.

W Luxy Hair wierzymy, że włosy i przedłużenia powinny być traktowane czystymi produktami, które pozwolą im zachować naturalny blask. Zebraliśmy przewodnik po czystym pięknie, który pomoże Ci w wiosennych porządkach i dokonywaniu lepszych wyborów produktów.

Co musisz wiedzieć o czystym pięknie

Co to jest czyste piękno?

Termin "czyste piękno" odnosi się do produktów kosmetycznych, które są wolne od niebezpiecznych składników (naturalnych lub syntetycznych), które mogą być szkodliwe dla włosów lub skóry. Czyste piękno jest często kojarzone z produktami naturalnymi, organicznymi i zrównoważonymi.

Pytanie jednak brzmi, czy organiczne produkty do włosów są naprawdę tego warte i czy robią różnicę. Czyste piękno jest niezbędne, aby zachować zrównoważoną i zdrową pielęgnację urody i włosów.

Według ankiety Harper's Bazaar przeprowadzonej wśród 1000 kobiet, ponad 60 procent z nich byłoby skłonnych zapłacić wyższą cenę za czyste produkty kosmetyczne, a prawie 50 procent obecnie wydaje pieniądze na czyste produkty kosmetyczne.

Dlaczego jest to korzystne?

Czyste piękno jest korzystne, ponieważ sprawia, że konsumenci są bardziej świadomi tego, co nakładają na swoje włosy i ciało. Ta świadomość sprawia, że konsumenci są bardziej świadomi tego, co kupują, a także zachęca ich do czytania etykiet i zwracania uwagi na to, co znajduje się na produktach, które kupują i jak są one wytwarzane.

Dlaczego warto się przestawić?

Rozważ przejście na czyste produkty kosmetyczne - Twoja skóra będzie Ci wdzięczna. Zmiana ta niesie ze sobą wiele korzyści:

  • Czyste produkty kosmetyczne są łatwiejsze w użyciu dla Twojej skóry Czyste, naturalne składniki mają właściwości odżywcze i regenerujące Składniki i praktyki produkcyjne są bardziej przyjazne dla środowiska Są nietoksyczne i wolne od szkodliwych składników Są wytwarzane w sposób zrównoważony i ze składników pochodzących ze zrównoważonych upraw Ponieważ składniki są tak wysokiej jakości, mają długi termin przydatności i pomagają Ci zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie, ponieważ zużywasz mniej produktu Są dobre dla Twojego zdrowia Niektóre produkty są nawet dobre do przedłużania włosów

Jak rozpoznać, które produkty nie są "czyste"?

Sprawdź składniki

Czyste produkty kosmetyczne zawierają głównie naturalne składniki, które są odżywcze i ogólnie dobre dla Twoich włosów i skóry. Aby dowiedzieć się, które produkty nie są "czyste", sprawdź listę składników. Unikaj wszelkich produktów zawierających te szkodliwe składniki, które są powszechnie spotykane w popularnych kosmetykach i produktach do włosów:

  • Ftalany Toluen Glikol propylenowy BHA & BHT Substancje zapachowe

Sprawdź opakowanie

Nadmiernie opakowane produkty nie są uznawane za czyste produkty kosmetyczne, ponieważ wykorzystują dużo materiału, który nie ulega efektywnemu rozkładowi. Opakowania takich produktów są marnotrawstwem i zalegają na wysypiskach śmieci przez długi czas, czasem nawet uwalniając szkodliwe związki.

W rzeczywistości produkty, które nie są czyste, często zawierają szkodliwe substancje chemiczne, które mogą uwalniać szkodliwe związki do gleby i powietrza na składowiskach.

Zrozum etykiety

Na etykietach produktów często pojawiają się szumne określenia, takie jak "naturalny" czy "organiczny", które w rzeczywistości nie mają żadnego znaczenia (ani nie są prawdziwe). Poszukaj informacji na ten temat i zapoznaj się ze słowniczkiem piękna, aby zrozumieć definicję tych różnych modnych terminów i dowiedzieć się, czego szukać, aby upewnić się, że za tymi słowami kryje się prawda.

10 sposobów na wiosenne porządki w pielęgnacji włosów i urody

1. Poznaj swoją skórę

Ważne jest, aby poznać swój typ skóry i włosów, aby zrozumieć, jakie produkty kosmetyczne będą dla Ciebie najlepsze. Jeśli masz wrażliwą skórę lub zniszczone, puszące się włosy, ważne jest, aby kupować produkty do pielęgnacji, które zostały opracowane specjalnie z myślą o Twoich potrzebach. Na przykład, ważne jest, aby używać odpowiedniego szamponu dla swojego rodzaju włosów, aby zapobiec wysuszeniu lub, odwrotnie, przetłuszczeniu włosów.

2. Czytaj etykiety

Czytaj etykiety wszystkich swoich produktów, a przynajmniej tych, których używasz na co dzień (szampon, odżywka, lakier do włosów, podkład, korektor, itp.) Jeśli zauważysz któryś ze szkodliwych składników, o których wspomnieliśmy, zastanów się nad wyrzuceniem produktu i zastąpieniem go czystym kosmetykiem.

3. Zrób porządki na stronie

Czytanie etykiet swoich produktów zdecydowanie pomoże Ci rozproszyć swoją kolekcję, ponieważ będziesz w stanie zidentyfikować produkty, które należy wyrzucić. Podczas gdy twój przy nim, dostawać one pozbywają się jakaś pustki i konsolidują podobne produkty które są oba w połowie pełny (my wszystkie byliśmy tam).

Po tym, jak pozbyłeś się produktów ze szkodliwymi składnikami lub nadmiarem opakowań (sprawdź, czy możesz je zwrócić w ramach programu recyklingu), będzie o wiele łatwiej rozplątać się i zorganizować swoje produkty. To pomoże Ci zobaczyć, co masz i czego Ci brakuje.

4. Eksperymentuj z nowymi produktami

Teraz, gdy pozbywasz się produktów ze szkodliwymi składnikami, poświęć czas na znalezienie dobrych produktów zastępczych! Zacznij eksperymentować z nowymi, czystymi produktami, aby zobaczyć, które działają najlepiej dla Ciebie i są najbardziej warte Twoich pieniędzy.

Dobrym sposobem na eksperymentowanie z produktami, zanim jeszcze ich użyjesz, jest sprawdzenie ich działania na miejscu; nałóż produkt do włosów na dolną część zamków, aby sprawdzić, jak zareagują Twoje włosy, zanim zastosujesz go na całej głowie. To samo dotyczy produktów do pielęgnacji skóry, ponieważ musisz przetestować je na fragmencie dłoni, aby sprawdzić, czy Twoja skóra na nie zareaguje.

Takie eksperymentowanie to świetna zabawa i łatwy sposób na poznanie różnych produktów, także tych, których nigdy wcześniej nie próbowałaś. Większość z nas myje włosy szamponem i odżywką, ale to dobra okazja, by poeksperymentować również ze sprayami do włosów, żelami, kremami, piankami, naturalnymi olejkami do włosów i innymi produktami.

5. Kupuj mniej opakowań

Podejmij świadomy wysiłek, aby kupować produkty z mniejszą ilością opakowań. Misterne opakowania są piękne i skomplikowane, ale mogą też być bardzo marnotrawne. Materiały opakowaniowe rzadko rozkładają się dobrze na wysypiskach śmieci i nie przyczyniają się do powstania samego produktu. Przeznaczaj pieniądze na same produkty, a nie na ich opakowania.

6. Rób swoje badania

Badania nad czystymi produktami kosmetycznymi nie polegają tylko na czytaniu etykiet w poszukiwaniu modnych słów i składników, ale również na czytaniu recenzji. Czytając recenzje w sieci, możesz zidentyfikować produkty, które są naprawdę czyste i faktycznie wpływają pozytywnie na stan Twoich włosów i skóry.

Badania pozwolą Ci również lepiej poznać procesy produkcyjne poszczególnych marek. Rzeczywistość jest taka, że z tak wielu marek mediów społecznościowych online, to jest łatwe do zobaczenia ich procesy z ich historii i innych informacji, które wydają na paszy.

7. Próby i błędy

Eksperymentowanie polega na próbach i błędach; zobacz, które produkty działają dla Ciebie, a które nie. Nie dotyczy to tylko poszukiwania nowych produktów, ponieważ ważne jest również wypróbowanie wszystkich produktów, które już zakupiłaś (nawet tych, którym byłaś wierna), aby sprawdzić, czy nadal działają tak, jak kiedyś. Rzeczywistość jest taka, że skóra i włosy przechodzą wiele zmian w czasie, więc to, co może pracował wcześniej nie może działać tak samo już.

8. Daj włosom i skórze odpocząć

Dzięki wiosennemu oczyszczaniu włosów i kosmetyków, możesz dać swoim włosom i skórze zasłużony odpoczynek. Zacznij usuwać szkodliwe produkty ze swojej rutyny i włącz czystsze produkty i praktyki, gdy jesteś na to.

Proces wiosennego oczyszczania może nawet obejmować niestosowanie żadnych produktów przez dzień lub dwa w tygodniu, aby dać sobie chwilę wytchnienia. Pozwól swoim włosom pozbyć się nagromadzonych produktów, takich jak żel do stylizacji i spray, aby pomóc im odzyskać naturalny blask. Daj sobie coś w rodzaju czystego konta.

9. Produkty DIY

Wiosna oczyścić swoje produkty do włosów i chronić swój portfel, próbując niektórych DIY w domu produktów do włosów, takich jak DIY Dry Shampoo. Robiąc te produkty samodzielnie można zobaczyć dokładnie, co idzie do nich, i czuć się w spokoju przy użyciu artykułów gospodarstwa domowego, które już wiesz, że są naturalne i etycznie pozyskiwane.

10. Odżywiaj włosy

Podejmij odpowiednie kroki, aby przywrócić włosom ich pierwotny stan. Zainwestuj w czyste produkty kosmetyczne, wyrzuć szkodliwe produkty i wprowadź do swojej codzienności kilka dobrych nawyków dotyczących zdrowia włosów. Używaj mniej ciepła, jedz odpowiednią żywność.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *