Zakup akcesoriów fryzjerskich

Hair Force 1 pomaga w zatrudnieniu młodzieży

Ewelina Tomaszewska
mar 2 2022

Właściciel Hair Force 1, Anderson Boyce, nawiązał współpracę z Romford Jobcentre Plus i YMCA Romford, aby zaoferować darmowe strzyżenie osobom, które zbliżają się do rozmowy kwalifikacyjnej. Mając 18 lat w branży, dwa salony działające w Romford i Ilford oraz wiele projektów społecznych na swoim koncie, MB postanowiło zapytać Andersona, co skłania go do udzielania się na rzecz społeczności.

Jak wpadłeś na pomysł darmowego strzyżenia osób poszukujących pracy? Zaczęliśmy od udziału w kilku imprezach charytatywnych, ale poczuliśmy, że możemy zrobić coś więcej. Po burzy mózgów doszliśmy do wniosku, że bezrobocie wśród młodzieży w naszej społeczności jest ogromnym problemem i zadaliśmy sobie pytanie, co możemy zaoferować, aby pomóc im w znalezieniu pracy. Rozmowy kwalifikacyjne są pierwszym krokiem, a nie każdy ma sposoby, by się na nich odpowiednio zaprezentować. Wygląd jest istotnym czynnikiem podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a strzyżenie może nadać komuś zadbany wygląd i stworzyć poczucie pewności siebie. W ten sposób narodziła się zachęta "Strzyżenia do kariery".

W jaki sposób promowaliście tę ofertę w społeczności lokalnej? Początkowo połączyliśmy siły z Jobcentre i YMCA, umieszczając plakaty i ulotki w naszym sklepie i w ich placówkach. Promowaliśmy też zachętę za pośrednictwem mediów społecznościowych, ponieważ uważamy, że większość młodego pokolenia można dotrzeć właśnie za ich pośrednictwem. Zamieściliśmy też artykuł w lokalnej gazecie Romford Recorder. Od tego czasu sporo się o nas mówiło w mediach.

Jaki był odzew? Ponieważ program działa tylko w Jobcentre w Romford i YMCA - obu w pobliżu naszego sklepu - nie udało nam się stworzyć takiego poziomu świadomości wśród młodzieży, na jaki liczyliśmy. Chociaż w sklepie pojawiały się osoby poszukujące pracy, ich liczba nie była tak duża, jakbym sobie tego życzył. W związku z tym otworzyliśmy program "Career Cuts" dla wszystkich biur pośrednictwa pracy we wschodnim Londynie, starając się wywrzeć większy wpływ.

Czy masz jakieś opinie mężczyzn na temat tego, jak im pomogło darmowe strzyżenie? Opinie osób poszukujących pracy były bardzo pozytywne. Panuje powszechna zgoda, że chodzi o czynnik "dobry wygląd - dobre samopoczucie". Kiedy wyglądają najlepiej, czują się pewni siebie i mogą dać z siebie wszystko. Nie czują się niepewnie, że są postrzegani jako "niechlujni".

Czy fryzura naprawdę może wpłynąć na wynik rozmowy kwalifikacyjnej? Zdecydowanie tak! Zadbana fryzura daje dodatkowy poziom pewności siebie i sprawia, że kandydaci noszą się pewniej, trzymając ramiona nieco wyżej. Przeciętny czas trwania strzyżenia wynosi od 30 do 45 minut, więc chociaż nie mam ich zbyt długo, dokładam wszelkich starań, aby ich szkolić i przekazać im pewne umiejętności niezbędne podczas rozmów kwalifikacyjnych. Są to takie rzeczy, jak sposób wyrażania się, spotkania i powitania, wymowa, postawa i inne umiejętności, które moim zdaniem mogą być przydatne.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *