Przewodnik po akcesoriach fryzjerskich

Kriolipoliza: definicja, efekty, rodzaje i niezbędne wyposażenie

Ewelina Tomaszewska
cze 20 2022

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Estetyka
 3. Kriolipoliza: definicja, ...

Dobrą sylwetkę można osiągnąć na różne sposoby. Jak mówi przysłowie, "wszystkie drogi prowadzą do Rzymu", a nawet na ścieżce estetycznej można znaleźć bardzo dobre rozwiązania i alternatywy, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Jednym z najbardziej przydatnych zabiegów estetycznych jest kriolipoliza, znana metoda redukcji jako alternatywa dla osiągnięcia idealnej sylwetki. Tutaj opowiemy Ci czym jest kriolipoliza, jak działa ta technika, jakie są jej rodzaje i jakie urządzenia są potrzebne, aby móc ją oferować w swoim centrum estetycznym.

Co to jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to mało inwazyjny proces dermatologiczny, który oddziałuje na komórki tłuszczowe organizmu. Jest to tak specjalistyczny zabieg, że wykorzystuje bardzo niskie temperatury, poniżej zera stopni Celsjusza, i nie uszkadza pozostałych komórek otaczającej skóry. Został on stworzony przez dermatologów dr Mansteina i dr R. Roxa Andersona w Centrum Wellmana w Massachusetts General Hospital .

Wpływ leczenia na tkankę tłuszczową

Kriolipoliza działa bezpośrednio na siedlisko tkanki tłuszczowej w organizmie i zmienia lub zakłóca jej działanie, ale jaki jest wpływ kriolipolizy natkankętłuszczową? Proces ten przebiega w trzech etapach:

 1. Na początku procedura polega na krystalizacji kwasów tłuszczowych zawartych w komórkach poprzez działanie ssania i niskiej temperatury.

 2. Następnie przez okres około 6 tygodni zachodzi proces niszczenia komórek.

 3. W końcu komórki tłuszczowe obumierają i są eliminowane przez organizm stopniowo i w sposób naturalny.

Cały proces odbywa się poprzez stopniowe zamrażanie tkanek tłuszczowych w wyniku stopniowego wystawiania ich na działanie bardzo niskich temperatur.

Jak działa kriolipoliza?

Jak widać powyżej, kriolipoliza jest prostą i bardzo szybko działającą metodą, która działa poprzez stopniowe i kontrolowane przykładanie zimna do leczonego obszaru. W ten sposób tkanka tłuszczowa ulega stopniowemu rozkładowi, a następnie jest eliminowana przez organizm z kałem i moczem.

Należy zawsze pamiętać, że istnieje duża różnica między redukcją masy ciała a utratą masy ciała.. Utrata wagi polega na zmniejszeniu rozmiarów komórek tłuszczowych poprzez regulację własnych układów organizmu, takich jak narządy lub nawyki żywieniowe. Innymi słowy, komórki te są nadal obecne w organizmie, ale ich rozmiar ulega zmianie pod wpływem określonych procedur organizmu. Z drugiej strony, w przypadku kriolipolizy Kriolipoliza działa na komórki tłuszczowe w celu ich eliminacji, co skutkuje zmniejszeniem ich obecności w leczonym obszarze. Jednak komórki tłuszczowe, które nie zostały zaatakowane przez zabieg, zachowują swój pierwotny rozmiar.

Jako metoda podskórna, kriolipoliza nie wpływa na funkcjonowanie żadnego z narządów, a tym bardziej na inne naturalne funkcje organizmu. Utrata tkanki tłuszczowej w organizmie jest stopniowa i następuje po usunięciu adipocytów w procesie wystawienia na działanie zimna. Proces ten jest najbardziej efektywny po upływie jednego do dwóch miesięcy od każdego zabiegu, dlatego konieczne jest, aby sesje kriolipolizy odbywały się w takim odstępie czasu.

Rodzaje kriolipolizy

Istnieją dwie odrębne metody lub rodzaje kriolipolizy, które różnią się w zależności od funkcji konkretnego urządzenia wykorzystywanego podczas zabiegu. Są to następujące typy:

 • Kriolipoliza ssąca: działa na zasadzie ssania próżniowego, które usuwa tkankę tłuszczową, oddzielając ją i izolując od danego obszaru aż do jej zniknięcia. Metoda ta jest wykonywana za pomocą urządzenia jednogłowicowego, idealnego do odsysania tłuszczu.

 • Kriolipoliza płaska lub liniowa. Tego typu zabieg przeprowadza się za pomocą urządzenia z dwiema głowicami w kształcie prostokąta, których płaskie działanie na obszar ciała w bardzo niskiej temperaturze wywołuje zjawisko znane w naukach medycznych jako samobójstwo komórek. Są to zmiany w tkance tłuszczowej powstałe w odpowiedzi na zimno, które ułatwiają jej późniejsze wchłanianie.

Sprzęt potrzebny do kriolipolizy

Zabieg kriolipolizy jest wykonywany przy użyciu specjalistycznego urządzenia. Oto cztery najlepsze urządzenia do kriolipolizy dostępne na rynku:

 • Urządzenie do wyszczuplania ciała LifDTC: łączy w sobie działanie zimna i ciepła. Może osiągać temperatury nawet do -11 °C. Temperaturę i ciśnienie można dostosować do rodzaju leczenia.


 • Mini 360° Cryofat removal, marka ADMLZQQ: wykorzystuje najnowocześniejszą technologię zamrażania tłuszczu, a dzięki aplikatorowi 360° umożliwia lepsze zamrażanie komórek tłuszczowych. • XOBO 4 w 1 marki XOBO: najnowocześniejsza technologia chłodzenia pozwala na selektywne zwalczanie wybrzuszeń tłuszczu. Posiada on specjalistyczny uchwyt RF, który umożliwia penetrację skóry właściwej i tkanki podskórnej.

Czy jesteś już gotowy, aby zaoferować ten zabieg w swoim ośrodku? Z pewnością będzie to strzał w dziesiątkę!

Powiązane artykuły:

 1. Analiza skóry za pomocą Lampa Wooda
 2. Różne metody leczenia czerwonych i białych rozstępów
 3. Zalety ozonoterapii twarzy

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *