Zakup akcesoriów fryzjerskich

Co wiosenny budżet 2021 roku oznacza dla fryzjerów?

Natalia Czerniak
gru 12 2021

W środę 3 marca kanclerz Wielkiej Brytanii Rishi Sunak ogłosił wiosenny budżet na rok 2021, ale jak wpłynie on na salony fryzjerskie?

Rishi przedstawił trzypunktowy plan o wartości 65 miliardów funtów, który ma zapewnić wsparcie dla miejsc pracy i przedsiębiorstw, gdy Wielka Brytania wyjdzie z pandemii i utoruje sobie drogę do ożywienia.

Trzypunktowy plan ma na celu ochronę miejsc pracy i wzmocnienie finansów publicznych poprzez wsparcie dla przedsiębiorstw i rodzin w czasie pandemii, odbudowę opartą na inwestycjach, gdy Wielka Brytania wyjdzie z blokady oraz przyszłe zmiany mające na celu wzmocnienie finansów publicznych.

Powiedział on: "Biorąc pod uwagę znaczące wsparcie ogłoszone w Przeglądzie wydatków 2020, nasz całkowity pakiet wsparcia COVID-19, w tym roku i następnym wynosi 352 mld funtów, a całkowite wsparcie fiskalne w tym roku i następnym wynosi 407 mld funtów".

W jaki sposób marcowy budżet 2021 przyniesie korzyści fryzjerom i salonom fryzjerskim przed ponownym otwarciem?

Szereg programów, dotacji i wakacji zostaje przedłużonych ze względu na trwającą pandemię COVID-19, co przyniesie korzyści fryzjerom, salonom fryzjerskim i zakładom fryzjerskim. Jednakże, 20% obniżka VAT dla branży hotelarskiej nie została przedłużona na korzyść branży fryzjerskiej.

Kliknij tutaj, aby przeczytać pełne sprawozdanie z wiosennego budżetu na rok 2021.

Oto aspekty wiosennego budżetu 2021, które mogą przynieść korzyści fryzjerom i salonom fryzjerskim w nadchodzących miesiącach....

1. Programy wsparcia dla przedsiębiorstw i furlough przedłużone do września

Coronavirus Job Support Scheme i Furlough Scheme będą kontynuowane przez cały okres lockdown i zostaną przedłużone do końca września 2021 roku w całej Wielkiej Brytanii.

Nie będzie zmian w warunkach programu Furlough Scheme, jednak po lipcu przedsiębiorstwa będą proszone o 10% składkę, która wzrośnie do 20% w sierpniu i wrześniu.

2. Program Wsparcia Dochodów z Samozatrudnienia przedłużony do września i dostępny dla 600,000 osób więcej

Dla freelancerów i samozatrudnionych fryzjerów i fryzjerek, którzy są w stanie otrzymać wsparcie dla samozatrudnionych, Self-Employed Income Support Scheme będzie kontynuowany do września 2021 roku. Ponadto 600 000 kolejnych osób, które złożyły zeznanie podatkowe w latach 2019-2020, będzie mogło ubiegać się o wsparcie po raz pierwszy.

3. Nowe dotacje na restart dla firm fryzjerskich w Anglii

Będzie 5 miliardów funtów na nowe Granty Restart, które, jak mówi Rishi, pomogą firmom ponownie otworzyć i ruszyć z miejsca. Mówi on, że w ramach dotacji nieistotne przedsiębiorstwa detaliczne, w tym salony fryzjerskie, otrzymają dotacje w wysokości do 18 000 funtów.

Rishi zaznacza: "To 5 miliardów funtów nowych dotacji - na dodatek do 20 miliardów funtów, które już zapewniliśmy. Dzięki temu całkowite bezpośrednie wsparcie pieniężne dla przedsiębiorstw wynosi 25 mld funtów."

4. Nowy, ogólnounijny program pożyczek na naprawę dla przedsiębiorstw każdej wielkości

Nowy, obejmujący całą Wielką Brytanię program Recovery Loan Scheme, który udostępni pożyczki w wysokości od 25 001 do 10 milionów funtów oraz finansowanie aktywów i faktur w wysokości od 1 000 do 10 milionów funtów, aby pomóc przedsiębiorstwom każdej wielkości przejść przez kolejny etap naprawy.

5. Przedłużone do czerwca wakacje od stawek biznesowych

Wakacje od stawek biznesowych zostaną przedłużone do końca czerwca 2021 roku. Rish wyjaśnia: "Przez pozostałe dziewięć miesięcy roku, stawki biznesowe nadal będą obniżone o dwie trzecie, do wartości 2 mln funtów.

6. Finansowanie umiejętności i praktyk zawodowych

Dodatkowe 126 milionów funtów na 40.000 dodatkowych praktyk w Anglii, finansujących wysokiej jakości staże i szkolenia dla osób w wieku 16-24 lat w roku akademickim 2021/22. Ponadto przedłużony zostanie okres obowiązywania zachęty do zatrudniania praktykantów w Anglii do września 2021 r. oraz zwiększone zostaną płatności do 3 tys. funtów. Zostanie również przeznaczone 7 mln funtów na nowy program praktyk zawodowych "flexi-job" w Anglii, który umożliwi praktykantom pracę u kilku pracodawców w jednym sektorze.

7. Roszczenia o ustawowe wynagrodzenie za czas choroby

Mali i średni pracodawcy w Wielkiej Brytanii nadal będą mogli odzyskać od rządu do dwóch tygodni kosztów kwalifikujących się do Statutory Sick Pay (SSP) na pracownika.

8. Podatek korporacyjny zamrożony na poziomie 19% dla małych firm włoskich

Stawka podatku dochodowego od osób prawnych wzrośnie do 25% w 2023 roku. Jednak firmy z zyskami w wysokości £50,000 lub mniej, będą nadal opodatkowane na poziomie 19%, a powyżej £50,000 zostanie wprowadzony taper, tak że tylko firmy z zyskami powyżej £250,000 będą opodatkowane pełną stawką 25%.

9. Podwyżka krajowej płacy wystarczającej na życie

National Living Wage (NLW) wzrośnie z £8.72 za godzinę do £8.91 za godzinę od kwietnia 2021 roku. Zmiana ta spowoduje, że pracownik zatrudniony w pełnym wymiarze godzin na NLW będzie mógł otrzymać £345 więcej rocznie.

10. Przedłużenie obniżenia podatku VAT do 5% dla usług hotelarskich, zakwaterowania i atrakcji

Przedłużenie obniżki podatku VAT do 5% w branży hotelarskiej, zakwaterowania i atrakcji w całej Wielkiej Brytanii do końca września, a następnie 12,5% stawka przez kolejne sześć miesięcy do 31 marca 2022 roku. Jednakże, w obecnej formie, obniżka VAT nie będzie miała zastosowania do salonów fryzjerskich.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o kampanii Save Our Salons na naszej siostrzanej stronie hji.co.uk Skontaktuj się z posłem, aby walczyć o obniżenie podatku VAT, aby być rozszerzone na firmy fryzjerskie.

Czytaj dalej

Czy umowy ustne są ważnymi umowami?

MB Awards 2021: Zgłoszenia są już otwarte

American Crew All Star Challenge 2021 rozpoczyna się!

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *