Zakup akcesoriów fryzjerskich

MB Mentor: "Jak mogę wyrobić sobie markę w branży?

Ewelina Tomaszewska
gru 10 2021

W drugiej odsłonie serii MB Mentor połączyliśmy w pary #MOBAAS2020 Best Apprentice Deone Luke i Best Business Leader Joe Mills. Joe dzieli się z nami swoimi mądrościami dotyczącymi pracy na scenie i w sesjach. Zgłoszenia są już otwarte do 2021 Modern Barber Awards, przejdź tutaj, aby dowiedzieć się więcej i wziąć udział!

W tym roku kategoria Best Apprentice jest sponsorowana przez Andis i chcemy usłyszeć o uczniu, który jest na dobrej drodze do wielkości w naszej branży. Chcemy usłyszeć o osobie, która wykracza poza ramy poświęcenia, pasji i dbałości o szczegóły i wyraźnie przeciera szlak w drodze na szczyt. To był trudny rok dla praktykantów, więc jaki jest lepszy sposób na odwrócenie tego trendu niż nagroda MB?

Zainspiruj się Najlepszym Praktykantem 2020 Deone, który pojawił się w wydaniu Modern Barber styczeń-marzec i poprosił o radę Najlepszego Lidera 2020 Joe Millsa...

Deone mówi: "Wygrana Najlepszego Praktykanta w Modern Barber Awards jest niesamowitym osiągnięciem, byłem tak dumny, że dostałem się nawet do finału! Teraz jestem naprawdę ambitny i chętny na kolejne wyzwania. Ta nagroda dała mi napęd do tego, aby bardziej zaangażować się w branżę. Chciałabym zgłębić tajniki pracy sesyjnej, a nawet pracy na scenie w 2021 roku - jak mogę zbudować swoją pewność siebie w tej dziedzinie i nawiązać kontakty, które są mi potrzebne, aby to osiągnąć? Czy masz jakieś rady dla kogoś, kto dopiero zaczyna? Jak pokazać branży, że jestem gotowy, aby zrobić kolejny krok w mojej karierze? "
Praktykant w Nu:era Barbers

Joe mówi: "Po pierwsze, gratuluję nagrody i co niesamowite osiągnięcie, aby zakończyć 2020 z!

Oddzielmy więc te dwie rzeczy i zacznijmy od pracy sesyjnej. Musisz się zastanowić, jaki rodzaj pracy Cię interesuje i motywuje. Jeśli chcesz pracować nad historiami mody redakcyjnej w GQ na przykład, to przejrzyj poprzednie wydania i ułóż listę osób, które Cię inspirują. Następnie skontaktuj się z nimi i sprawdź, czy nie szukają asystentów. Nie spodziewaj się jednak, że dostaniesz wynagrodzenie, chodzi o doświadczenie i naukę rzemiosła.

Równolegle do tego zbudowałbym portfolio prac różniących się od cięć, które wykonujesz na hali produkcyjnej. Idealnie byłoby nawiązać współpracę z kimś, kto jest fotografem lub asystentem, tak abyście oboje budowali coś razem. Pomyśl o kształcie, fakturze i co najważniejsze o wykończeniu włosów, które tworzysz. Przyjrzyj się kampaniom reklamowym wielkich domów mody i naprawdę postaraj się skupić na szczegółach. Polecam również tworzenie wizualnych tablic nastroju. Pomoże to w przyszłości, gdy zostaniesz zapytany o inspirację. Nie zniechęcaj się jednak odrzuceniem, ponieważ konkurencja jest ogromna. Bądź silny i nie poddawaj się. Zajęło mi lata, aby dojść do tego miejsca, w którym jestem - nie ma szybkiej ścieżki.

Praca na scenie to zupełnie inna bestia. Kiedy pierwszy raz stanęłam na scenie, było to bardzo intensywne! Wszystko jest kwestią przygotowania, im więcej pracy wykonasz wcześniej, tym łatwiej będzie. Zastanów się, jakie przesłanie chcesz przekazać i jaka historia się za tym kryje. Jeśli na przykład wykonujesz cięcie, upewnij się, że jesteś na tyle pewny siebie, że nie musisz myśleć o procesie. Zastanów się, w jaki sposób możesz przekazać to, co robisz i co chcesz, aby zobaczyła publiczność. Upewnij się, że włosy modelki zrobią to, czego od nich oczekujesz - praktyka czyni mistrza.

Jedną z rad, którą usłyszałem wiele lat temu, jest patrz i słuchaj. Im więcej rozumiesz, co się dzieje wokół Ciebie, tym lepiej będziesz przygotowany do pracy.

To maraton, a nie sprint; wymaga to czasu, ale podróż jest tego warta, Deone. "
Właściciel Joe and Co

Czytaj dalejOtwarte

są zgłoszenia do konkursu Modern Barber Awards 2021MB

Mentor

:

Johnny Baba doradza nowemu właścicielowi firmy

Przeczytaj najnowszy numer Modern Barber


Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *