Zakup akcesoriów fryzjerskich

Jak wzrost realnej płacy wystarczającej na życie wpłynie na fryzjerów?

Natalia Czerniak
gru 28 2021

Rzeczywiste stawki płacy żywej na 2020-21 zostały ogłoszone jako £ 9,50 w Wielkiej Brytanii, wzrost o 20p, i £ 10,85 w Londynie, wzrost o 10p - ale jak to wpłynie fryzjerów?

Rzeczywista płaca za życie jest oddzielona od ustawowej krajowej płacy minimalnej i krajowej płacy za życie i jest ustalana przez Living Wage Foundation, a nie przez rząd. W rzeczywistości, pracodawcy płacą ją dobrowolnie.

Stawka jest o 78p na godzinę wyższa niż rządowa płaca minimalna (dla osób powyżej 25 roku życia), a London Living Wage jest o 2,13 funta na godzinę wyższa. Pracownik zatrudniony na pełny etat, otrzymujący nową stawkę £9.50 real living wage, otrzyma ponad £1,500 dodatkowego wynagrodzenia rocznie w porównaniu do obecnego rządowego minimum.

Richard Lambert, dyrektor wykonawczy National Hair & Beauty Federation, mówi: "Wsparcie dla profesjonalistów z branży fryzjerskiej i kosmetycznej w postaci podwyżki realnej płacy na życie jest zawsze mile widziane, ale musi być realizowane z uwzględnieniem pracodawców - właścicieli salonów, którzy już ponieśli ogromny finansowy cios w tym roku

.

"Wielu z nich zmaga się z finansowymi skutkami pandemii, więc jeśli rząd nie zapewni większego wsparcia dla tych firm, wzrost krajowej płacy wystarczającej na życie będzie miał szkodliwy efekt, a nie pozytywny, który jest zamierzony. Wzrost płac dla pracowników jest bezużyteczny, jeśli ich miejsce pracy jest zmuszone do zamknięcia. "

Keith Conniford, rejestrator Hair and Barber Counicil zgadza się, mówiąc: "Rząd powinien wspierać te wzrosty i wspierać branżę finansowo, tak jak robią to z sektorem hotelarskim, a nie wyłącznie polegać na pracodawcach, aby nosić stale rosnący rachunek z coraz niższym poziomem dochodów nie z własnej winy".

Czytaj dalejWzruszające

i serdeczne hołdy złożone Samowi WallowiPrognozy

męskich

fryzur i stylizacji na rok 2021Ważne

męskie momenty pielęgnacyjne w czarnej kulturze

.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *