Zakup akcesoriów fryzjerskich

Profesjonalne akcesoria fryzjerskie

Natalia Czerniak
lut 13 2017

akcesoria fryzjerskie

Kiedy chcemy skorzystać z usług stylisty w salonie fryzjerskim, musimy się zastanowić, który z nich jest miejscem dla nas idealnym. Nie wystarczy wejść do pierwszego lepszego, bo może nas czekać nieprzyjemna niespodzianka. Nasze włosy trzeba powierzyć w dobre ręce, a ich właścicieli niestety nie znamy. W związku z tym trzeba ocenić salony, do których będziemy zaglądać i wybrać ten jedyny, na stałe. Nasz fryzjer będzie mógł nas lepiej poznać, a my będziemy zawsze zadowoleni z efektów jego pracy. Wybór odpowiedniego salonu nie jest łatwy i musi być przeprowadzony metodycznie. Będzie polegał przede wszystkim na oglądaniu salonów fryzjerskich z zewnątrz i decydowaniu, czy będziemy się w nim czuć dobrze.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salonów jest wiele, więc wybierzmy 5 z nich, które najbardziej przypadły nam do gustu. Nie muszą być to salony duże, ale mogą być. W tych salonach umówimy się na konsultacje i podyskutujemy o dobrej fryzurze. W rozmowie z nami coś nam zostanie zaproponowane. Jeśli nam się propozycja spodoba, będziemy na dobrej drodze. Wyposażenie salonu również ma znaczenie, nowy sprzęt oznacza zwykle, że właścicielowi zależy na dobru klientów i inwestuje w biznes. Zwracajmy również uwagę na drobne akcesoria, dobrzy fryzjerzy posiadają ich cały szereg - np. te produkowane przez Mila Hairdresser Accessories.

kosmetyki fryzjerskie

Przyjazna obsługa

Dobry salon fryzjerski różni się od dobrego między innymi tym, że pracujące w nim osoby posiadają szeroką wiedzę o wszystkich nowoczesnych technikach strzyżenia i stylizacji włosów, jakie w danym czasie są popularne. Co więcej, osoby z nami rozmawiające będą miłe i uprzejme. Fryzjer nam niczego nie narzuca, ale konsultuje z nami wybory. Na koniec powinien powiedzieć nam też coś więcej na temat pielęgnacji naszych włosów i pracy nad nimi w domu. Jeśli coś się nam nie będzie podobało, powinniśmy ten fakt komunikować fryzjerowi. Strzyżenie włosów to proces wykonywany we współpracy z klientem i umiejętność dostosowania się do jego oczekiwań to jedna z ważniejszych kwestii w pracy fryzjera. Nie możemy oczekiwać, że fryzjer od razu zgadnie, co dokładnie od niego chcemy. To trzeba wypracować i umiejętność odpowiedniego skomunikowania się musi być sprawdzana przy naszej realnej współpracy.

Czyste, profesjonalne artykuły fryzjerskie

Ta kwestia może się wydawać oczywistą, ale odpowiednie warunki higieniczne w salonie nie zawsze są zachowywane. Czasami jest to roztargnienie, czasami jest lenistwo, ale nas nie powinny interesować wytłumaczenia nieodpowiedniego stanu rzeczy, a sam fakt pojawiania się brudu czy niedociągnięć higienicznych. Muszą one dyskwalifikować salon fryzjerski. Dowiedz się więcej na artykulyfryzjerskie.com.pl

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *