Przewodnik po akcesoriach fryzjerskich

Strzyżenie boba: rodzaje, krok po kroku i zalecenia

Wiktoria Stawarz
maj 8 2022

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Uroda
 3. Fryzura bob: rodzaje, krok po kroku i ...

Fryzura na boba jest fryzurą, która przyciąga uwagę i podoba się większości osób, ponieważ krótkie włosy są dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają radykalnej, ale bardzo pochlebnej zmiany stylu.

Jeżeli chcesz poznać różne style damskich fryzur na boba, dowiedzieć się, które z nich warto polecać swoim klientkom i jak je wykonywać, czytaj dalej.

Co to jest fryzura na boba?

Fryzury typu bob to krótkie fryzury sięgające za ramiona, pozbawione warstw i objętości. Mogą być proste lub mieć charakterystyczną fryzurę na boba lub asymetrycznego boba. Istnieje wiele wariantów fryzury na boba, ale, jak mówimy, ich główną cechą jest to, że są to fryzury sięgające powyżej ramion.

Rodzaje cięć na boba i sposoby ich wykonywania

Klasyczne cięcie na boba

Ta fryzura jest najpopularniejszą fryzurą na krótkiego b oba i tradycyjnie kojarzy nam się ze słowami "fryzura na boba" lub "krótki bob". Jest to bardzo proste , wystarczy wykonać poniższe czynności:

 1. Wyrównaj włosy klientki tak, aby wszystko znajdowało się na wysokości szczęki.

 2. Pamiętaj, aby wykonywać proste cięcia, klasyczny bob nie ma boba.

 3. Nie nakładaj warstw, ponieważ fryzura ta jest ciężka od dołu i nie pozwala na uzyskanie dużej objętości.

Fryzura na długiego boba

Długi bob to bardzo elegancka i bezpieczna alternatywa dla tych klientek, które wciąż nie mają odwagi nosić zbyt krótkich włosów. Wyjaśniamy, jak krok po kroku wykonać long boba:

 1. Wyrównaj włosy klientki, tak jak przy klasycznym strzyżeniu na boba.

 2. Tym razem fryzura powinna mieć długość do ramion.

 3. Na koniec można wykonać lekkiego boba, w którym przednia część fryzury jest nieco dłuższa niż tylna.

Odwrócony bob lub bob gradientowy

Nazywany również gradientowym bobem lub odwróconym bobem,jest to fryzura na boba, która różni się od innych tym, że tył włosów jest znacznie krótszy niż przód. Daje to wrażenie dużego ruchu. Jest to bardzo proste do wykonania:

 1. Dopasuj włosy klientki i ustal, który punkt strzyżenia będzie najdłuższy, a który najkrótszy. Zazwyczaj najdłuższy kosmyk nie sięga poza ramię, a najkrótszy znajduje się na wysokości szczęki.

 2. Wykonaj cięcie zgodnie z poprzednim pomiarem, tworząc asymetrię między obydwoma punktami.

 3. Pamiętaj jednak, aby ściąć wszystkie włosy równo, bez tworzenia jakichkolwiek warstw.

Asymetryczny bob

To odważna i nowatorska fryzura dla klientek, które szukają uczesania wyróżniającego je spośród innych. Składa się on z tradycyjnego boba, zazwyczaj długiego, w którym jedna strona jest dłuższa od drugiej. Aby go wykonać, należy wykonać te same czynności, co w przypadku tradycyjnego boba, ale z niewielkimi zmianami:

 1. Dopasuj włosy klientki do ustalonej przez Ciebie długości, zaleca się wybór długiego boba.

 2. Ustal, która strona ma być krótsza i zacznij ciąć po tej stronie. Dopasuj włosy do linii szczęki.

 3. Sprawdź krój, aby upewnić się, że różnica wygląda ładnie i pasuje do twarzy klientki.

Faliste cięcie na boba

Jeżeli masz klientkę z falowanymi włosami , która szuka fryzury naboba, to właśnie tę fryzurę możesz jej polecić, zwaną również"Wob cut" lub"Wavy Bob cut". Kroki są proste i łatwe do wykonania, jeśli masz już doświadczenie w strzyżeniu na boba.

 1. Wykonaj boba o długości preferowanej przez klientkę, w przypadku boba falowanego zaleca się wykonanie boba średniego lub długiego.

 2. Wykonuj cięcia, dbając o objętość włosów. Staraj się nie tworzyć warstw i nie zwiększać objętości włosów bardziej niż to konieczne.

 3. Możesz utrwalić fryzurę, używając specjalistycznej pianki do loków.

Cięcie wob jest gotowe! Teraz pozostaje tylko utrwalić fryzurę za pomocą produktu wzmacniającego fale na włosach.

Jak wybrać idealną fryzurę na boba do kształtu twarzy klientki?

Jedną z zalet fryzury na boba jest to, że ma ona wiele odmian i pasuje do każdego kształtu twarzy:

 • Okrągłe twarze: Dłuższe boby są lepszedla okrągłych twarzy. Zalecane są boby o długości do ramion.

 • Kwadratowe twarze: Aby zniwelować kwadratowe rysytwarzy, zaleca się nie stosować frezów sięgających szczęki. Możesz zdecydować się na fryzurę w stylu gradientowego boba, dzięki której będziesz wyglądać zabawnie i bardzo elegancko.

 • Wydłużone twarze: takie twarze doskonale wyglądają z krótkim bobem. Są one idealne dla tych klientek, które pragną odmiany i lubią nosić krótkie włosy.

Kolejną zaletą fryzur na boba jest to, że można je dopasować do każdego rodzaju włosów. Niezależnie od tego, czy klientki mają włosy falowane, proste czy kręcone, bob jest dobrą alternatywą.

Uwagi przed zaleceniem obcięcia na boba

Choć bob wydaje się najlepszym rozwiązaniem dla każdego, istnieją pewne kwestie, które należy rozważyć, zanim zaproponuje się go swoim klientom. Na przykład, włosy falowane i kręcone świetnie się nadają, ale będziesz musiała dodać do fryzury kilka wewnętrznych warstw (czego nie zrobisz w przypadku włosów prostych), aby zapanować nad objętością włosów.

Z drugiej strony, bob jest fryzurą, która wymaga pewnej pielęgnacji, zwłaszcza w przypadku bardziej odważnych fryzur, takich jak odwrócony bob czy asymetryczny bob. Aby zachować ich dobry wygląd, należy je regularnie podcinać, dlatego też fryzury te nie są szczególnie polecane osobom, które nie korzystają z salonów fryzjerskich.

Podsumowując, fryzury na boba są bardzo łatwe do noszenia i można je polecić klientkom, które szukają nowej fryzury, w której będą wyglądać ol śniewająco. Możesz zaproponować różne rodzaje bobów, dopasowane do twarzy i rodzaju włosów, aby po wyjściu z salonu fryzjerskiego czuły się spektakularnie.

Powiązane artykuły:

 1. Fryzura na pixie: pochodzenie, styl, jak ją wykonać i jak o nią dbać
 2. Akrystyka: technika, potrzebne narzędzia i wskazówki
 3. Różne fryzury na imprezę dla kobiet

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *