Urządzamy recepcję fryzjerską

Recepcja salonu fryzjerskiego – prawdziwa wizytówka profesjonalistów.

Wiktoria Stawarz
sty 9 2017

Praca w salonie fryzjerskim

Ciężko znaleźć w salonie fryzjerskim miejsce bardziej reprezentatywne niż recepcja. Choć nie jest najważniejszym miejscem, to bez niej ciężko zorganizować pracę w salonie i kontaktować się z klientami. To tutaj przychodzą i dzwonią klienci aby umówić się na wizytę, tutaj klienci maja swój pierwszy kontakt z salonem i jego pracą. Na podstawie działania recepcji można już sobie wyrobić opinie o salonie i jego pracy, dlatego wygląd i organizacja recepcji jest taka ważna.

Najczęściej recepcja jest wydzieloną częścią salonu, z ladą gdzie przyjmowani są klienci. Znajduje się przy wejściu, tak by każdy klient z łatwością tu trafił i zaanonsował swoje przybycie. Bardzo ważne jest aby na recepcji pracowała osoba miła i kontaktowa, która już od pierwszej chwili przekona klienta że trafił do miejsca przyjaznego i profesjonalnego. Oczywiście nie bez znaczenia jest wygląd recepcji, ponieważ wystrój, estetyka i elegancja mają olbrzymi wpływ na opinię klienta. Chaos, brudne ściany, nieładne meble, to rzeczy które absolutnie nie mogą mieć miejsca. Zdecydowanie warto poświęcić czas i wysiłek dla przygotowania eleganckiej i profesjonalnej recepcji, co w przyszłości zapracuje na popularności salonu.

Recepcja w salonie fryzjerskim- jak ja zaplanować?

Recepcja powinna być pierwszym miejscem do którego trafi klient. Nie musi to być osobne pomieszczenie, wystarczy jeśli wizualnie oddzielimy pewną część salonu od części roboczej, co można zrobić na kilka sposobów. Recepcja musi być jednocześnie oddzielnym miejscem, ale musi też tworzyć spójna całość z pozostałą częścią salonu, nie może zbyt mocno odbiegać wystrojem od pozostałych pomieszczeń.

Profesjonalna recepcja

Nie zawsze właściciel salonu dysponuje odpowiednia wiedzą i doświadczeniem, aby profesjonalnie przygotować wystrój salonu i warto niekiedy skorzystać z fachowej porady osób zajmujących się projektowaniem wnętrz na co dzień. Drugim krokiem będzie wybór i selekcja mebli do salonu fryzjerskiego, w tym także do recepcji.

Nie zawsze wiemy najlepiej co będzie pasowało i co się zsynchronizuje z pozostałymi elementami wystroju, a także które z tych mebli będą naprawdę solidne. Kolejne zadanie to wybór stylu w jakim będzie urządzony salon oraz dobór kolorów. W tym wszystkim trzeba starannie przemyśleć rolę i ułożenie recepcji, tak by jej wygląd od pierwszej chwili wzbudzał pozytywne odczucia u klientów. Jeśli sami nie czujemy się na siłach, by wszystko doskonale dobrać i połączyć, pomyślmy o profesjonalnym projektancie o ile będzie nas na to stać.

Inwestycja w recepcję

Przy obecnej konkurencji i walce o klienta nie jest wcale przesada korzystanie z rad profesjonalnych dekoratorów wnętrz. Jest to inwestycja która zaprocentuje w przyszłości, bowiem porządna recepcja znacznie wpłynie na wzrost liczby klientów i na ich opinie o salonie.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *