Zakup akcesoriów fryzjerskich

Fryzjerzy będą zamknięci w Irlandii Północnej przez cztery tygodnie

Wiktoria Stawarz
lut 1 2022

Pierwszy Minister w Irlandii Północnej ogłosił, że usługi bliskiego kontaktu, do których należą salony fryzjerskie i barberzy, będą musiały być zamknięte od piątku 16 października na okres czterech tygodni, chyba że istnieje medyczna potrzeba korzystania z tych usług.

Krajowa Federacja Fryzjerów i Urody (NHBF) naciska na rząd Irlandii Północnej, aby pilnie wyjaśnił, jakie wsparcie finansowe będzie dostępne dla naszego sektora i w jaki sposób zostanie ono udostępnione tym, którzy najbardziej go potrzebują.

Richard Lambert, dyrektor naczelny NHBF, powiedział: "To ogromne rozczarowanie, że ogłoszenie to zostało dokonane bez jakiejkolwiek wzmianki o konkretnym wsparciu finansowym. Pilnie potrzebujemy zapewnień od władz wykonawczych Irlandii Północnej, że jako minimum będą one zapewniać dotacje pieniężne dla firm, które muszą być zamknięte w lokalnych blokadach, podobnych do tych w pozostałej części Wielkiej Brytanii (w Anglii jest do £3,000 miesięcznie dla każdej firmy zmuszonej do zamknięcia). Przemysł fryzjerski i kosmetyczny jest już pod ogromnym napięciem i wielu właścicieli salonów i barbershopów martwi się o przetrwanie swoich firm, a także o miejsca pracy swoich pracowników. Ludzie mogą potencjalnie być zamykane w czwartek wieczorem, nie wiedząc, czy będą mieli firmę, aby wrócić do."

NHBF kontynuuje lobbowanie rządu brytyjskiego i tych w narodach zdecentralizowanych, aby wykazać, że ponowne otwarcie usług bliskiego kontaktu, takich jak te w obrębie włosów i urody, nie przyczyniło się do obecnego wzrostu przypadków koronawirusa. W ostatnim sondażu NHBF, aż 96% salonów fryzjerskich i barbershopów w Irlandii Północnej nie skontaktowało się z organizacją Test, Trace and Protect (4,107), a tylko 186 (4%) odpowiedziało "Tak".

Sektor fryzjerski i kosmetyczny ma do odegrania znaczącą rolę w utrzymaniu ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia społeczeństwa. Z dużym prawdopodobieństwem, że kraj będzie żył z koronawirusem przez jakiś czas, jest absolutnie konieczne, aby usługi takie jak nasze pozostały operacyjne, aby wspierać psychiczne, fizyczne i emocjonalne samopoczucie ogółu społeczeństwa w tym kryzysie.

Czytaj dalej

Narzędzia online do oprogramowania, które powinny znaleźć się na twoim radarze

Data ogłoszona dla wirtualnego Modern Barber Awards 2020

Znaczne rozszerzenie edukacji i szkoleń w zakresie barberingu przyjęte z zadowoleniem

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *