Urządzamy recepcję fryzjerską

Jakie sprzęty i meble fryzjerskie powinny znaleźć się w profesjonalnym zakładzie?

Natalia Czerniak
mar 3 2017

sprzęty fryzjerskie

Dwie najważniejsze kwestie, na które klienci zwracają uwagę w salonie fryzjerskim już od progu, to zachowana czystość oraz jakość wyposażenia, jakie znajduje się w danym salonie. Stare meble i sypiący się sprzęt oraz bardzo przestarzały wystrój z miejsca wygonią wszystkie chętne osoby i znalezienie jakichkolwiek klientów będzie wielkim sukcesem.

Produkty fryzjerskie, stanowiska, meble

Jeśli już zabieramy się za prowadzenie zakładu fryzjerskiego, trzeba to robić porządnie i w pełni profesjonalnie. Będzie to oznaczało konieczność zainwestowania w naszą infrastrukturę, ale te pieniądze się zwrócą. Zakładamy tutaj oczywiście, że jeśli chodzi o jakość samej usługi i umiejętności fryzjera, jesteśmy w stanie poradzić sobie na rynku. Sama umiejętności to jednak nie wszystko i trzeba oferować pełną usługę. Nie można też zapominać, że najlepszy klient to taki, który wraca. Na jedną wizytę łatwo kogoś namówić ładnym salonem, ale jeśli nie będziemy posiadać odpowiedniego zestawu akcesoriów do ciecia i stylizacji włosów, czyli chociażby myjki i suszarki, klient już do nas nie wróci. Są to elementy, za pomocą których świadczy się realna usługę, więc są warunkiem koniecznym zadowolenia klienta.

fotel fryzjerski

Hoker, podnóżek, fotel fryzjerskie - zadbaj o wysoki standard

Funkcja wizerunkowa jest bardzo ważna, ale wyposażenie salonu jest nie tylko po to, by dobrze wyglądać. Są bezpośrednio istotne w kwestii obsługi klientów. Krytyczne znaczenie mają fotele, które zdecydują o tym, czy klientowi będzie wygodnie w czasie świadczenia usługi. Jakość wykorzystanych materiałów musi być na tyle wysoka, by możliwa była bezpieczna eksploatacja w intensywnym schemacie. O wygodę dbają podłokietniki, bardzo przydatne w czasie dłuższej pracy z klientem, a elementem niezastąpionym jest podnóżek, element fotela lub konsolety, ewentualnie podstawiany osobno. Fotel powinien być regulowany. Im większy zakres regulacji, tym lepiej, ale podstawą jest regulacja wysokości, najlepiej hydrauliczna. Nie zapominajmy o konieczności zapewnienia odpowiedniej stabilności fotela. Uzyskuje się ja poprzez większą wagę i układ podstawy inny od klasycznej gwiazdy.

Zadbanie o poczekalnie jest istotne w każdym salonie fryzjerskim.

Więcej...

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *