Zakup akcesoriów fryzjerskich

Takara Belmont Apollo 2 - Ewolucja ikony fryzjerstwa

Natalia Czerniak
gru 17 2021

Nie ulega wątpliwości, że fotele pielęgnacyjne są tak samo integralną częścią pracy barbera, jak sam barbering. Są one przedłużeniem Twojej sztuki, osobowości i tożsamości marki. A jeden z nich zdobył międzynarodowe uznanie jak żaden inny - fotel barberski Apollo 2 firmy Takara Belmont.

Przez ponad sześć dekad Apollo 2 stał się wzorcem wyposażenia dla fryzjerów, którzy doceniają jego klasyczny design i niepowtarzalną sylwetkę, wytrzymałość i komfort oraz niezawodność działania. Powiedz "Apollo 2", a nawet fryzjerzy, którzy go nie mają, będą o nim wiedzieli i najprawdopodobniej będą chcieli go mieć. A dla tych, którzy już mają Apollo 2, nie ma już odwrotu. Zdobył on status, szacunek i zaufanie w równym stopniu.

Takara Belmont Apollo 2 - zdefiniowane aspiracje

Niewiele, jeśli w ogóle, mebli uchwyciło ducha barberingu, zdefiniowało go w tak symboliczny sposób lub stało się tak aspiracyjne jak Apollo 2. Jego niesłabnąca popularność sprawiła, że od samego początku stał się globalnym bestsellerem i przez wiele dekad pozostawał w zasadzie niezmieniony. Jednak, jak wszystkie wielkie ikony, Apollo 2 ewoluował - najpierw poprzez drobne adaptacje i subtelne modernizacje, a następnie wprowadzenie nowych modeli, które wzbogaciły jego dziedzictwo i atrakcyjność. Adaptacja klasycznego projektu to delikatna operacja. Jednak Takara Belmont z powodzeniem rozszerzyła serię Apollo 2, oferując nowe i ekscytujące elementy wyposażenia, zachowując jednocześnie jej integralność i formę.

Wspólne dla wszystkich modeli, charakterystyczna żeliwna rama, charakterystyczny dla marki Belmont podnóżek ze stoperem, wyściełane podłokietniki i sprężynująca poduszka siedziska są uzupełnione o funkcjonalne cechy, takie jak blokada obrotu o 360˚ i odchylane oparcie. Dzięki opcji hydraulicznej lub zmotoryzowanej podstawy, szerokiej gamie kolorów i faktur tapicerki oraz innym opcjonalnym funkcjom, fryzjerzy mogą dostosować Apollo 2 do własnych potrzeb. Jednak pod względem estetycznym każdy model oferuje coś naprawdę wyjątkowego.

Apollo 2 - oryginalna ikona

Jako najbardziej kultowy fotel barberski na świecie, oryginalny Apollo 2 pozostaje wierny swoim korzeniom, a tradycyjne niuanse, takie jak opcjonalny podłokietnik-szafka, przyczyniają się do jego atrakcyjności. Pomimo dekad zmieniających się mód i trendów we wnętrzach, Apollo 2 pozostał modny, dostosowując się do każdego wnętrza. Dzięki szerokiej gamie innych opcjonalnych elementów, takich jak tradycyjna miseczka i pierścień do golenia oraz klasyczne oparcie na pięty, Apollo 2 jest prawdziwym produktem. Często naśladowana, ale nigdy nie dorównuje.

Apollo 2 Elite

Jako pierwsza ewolucja w dynastii Apollo 2, Apollo 2 Elite reprezentuje wyższy poziom estetyczny dzięki wyrafinowanej metaloplastyce w wykończeniu czarny mat lub połysk lub biały połysk oraz zsynchronizowanemu odchylanemu oparciu i podnoszonemu podnóżkowi. Dostępny w czarnej lub białej tapicerce z kontrastującymi lamówkami w standardzie, Apollo 2 Elite znalazł uznanie w ekskluzywnych męskich salonach pielęgnacyjnych, jak również rozszerzył atrakcyjność Apollo 2 na salony unisex, a nawet salony kosmetyczne.

Apollo 2 Icon

Jednorazowy projekt dla Bentley Motors, polegający na obiciu fotela fryzjerskiego Apollo 2 w charakterystyczny wzór pikowanych diamentów, stał się inspiracją do stworzenia modelu Apollo 2 Icon. Ten nowy wariant rozszerzył serię Apollo 2 i sprawił, że luksus stał się domeną wszystkich fryzjerów, którzy dążą do jeszcze wyższych standardów wyrafinowania i komfortu. Dodanie zsynchronizowanego odchylanego oparcia i podnoszonego podnóżka wraz z ulepszoną estetyką podnosi osobowość Apollo 2.


To jest post sponsorowany we współpracy z Takara Belmont.

Odkryj na www.takarahairdressing.co.uk/equipment/barbering, zadzwoń pod numer 020 7515 0333 lub wyślij e-mail na adres hairdressing@takara.co.uk

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *