Przewodnik po akcesoriach fryzjerskich

Przewodnik po akcesoriach fryzjerskich.

Ewelina Tomaszewska
sty 9 2017

Sprzęt fryzjerski

W sklepach i hurtowniach z artykułami fryzjerskimi znajdziemy szereg przedmiotów i dodatków potrzebnych do pracy w salonie fryzjerskim. Czasami aż trudno się odnaleźć w tym gąszczu sprzętu i mebli, niekiedy kupujemy zbyt dużo, a czasami okazuje się że brakuje nam czegoś, o czym kompletnie nie pamiętaliśmy podczas robienia listy zakupów.

Jest to trudne tym bardziej ze względu na to, że w fachu fryzjerskim co chwile pojawiają się nowe trendy modowe, za którymi trzeba podążać aby utrzymać klientele. Konkurencja także jest bardzo duża, zatem trzeba się często mocno natrudzić aby przyciągnąć do siebie klientów i zaskoczyć ich efektami swojej pracy.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

To jak wygląda i w co jest wyposażony salon to prawdziwa wizytówka właściciela salonu. Na wystrój salonu naprawdę warto poświecić czas i dobrze zainwestować w meble, ponieważ to wszystko wpływ na opinie o salonie wśród klientów. W tworzeniu stylu i atmosfery salonu wszystko ma znaczenie – meble, oświetlenie, kolory przewodnie, dodatki i ozdoby, podłoga oraz wygląd witryny. Wszystko to ma jedno zadanie- przekonać klienta, że to profesjonalny salon i że warto właśnie tutaj przyjść i skorzystać z usług osób pracujących w tym miejscu.

Meble w salonie fryzjerskim

Jednym z najważniejszych będzie fotel fryzjerski, bez którego ciężko wykonywać zabiegi fryzjerskie. Najlepiej jak ma regulowana wysokość, tak by bez problemu dopasować go pod preferencje fryzjera. Ważne są także podłokietniki dla klienta, podnóżek oraz mechanizm zabezpieczający przed bezwiednym przesuwaniem się fotela.

Profesjonalny fryzjer

Równie ważna jest myjnia fryzjerska (tu polecamy myjnie fryzjerskie produkowane przez AYALA), niezbędna w wyposażeniu każdego salonu. Myjnia może być od razu wyposażona w fotel dla klienta lub też wolnostojąca, do której osobno dobieramy siedzisko.

Innym bardzo ważnym meblem jest konsoleta fryzjerska, gdzie będziemy układać wszystkie podręczne sprzęty i kosmetyki. W konsolecie znajduje się lustro w którym klienci cały czas widzą i kontrolują prace fryzjera. Lustro powinno być dobrze oświetlone, zarówno światłem naturalnym jak i sztucznym. Kolejnym meblem nieodzownym w pracy salonu jest pomocnik fryzjerski, czyli niewysoka szafeczka na kółkach z szufladkami. Jest to nieoceniona pomoc w utrzymaniu porządku w drobnych akcesoriach fryzjerskich takich jak wałki czy papiloty, oraz klipsy, klamry, folie do pasemek i wiele innych drobnych sprzętów. Pomocnik posiada także uchwyty na suszarki i prostownice, co znacznie ułatwia organizacje pracy.

Do sprzętu fryzjerskiego zaliczamy także klimazony, nawilżacze, sauny do włosów czy też infrazony, których w profesjonalnym salonie raczej nie brakuje.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *