Przewodnik po akcesoriach fryzjerskich

Jak wybrać podnóżek fryzjerski?

Wiktoria Stawarz
sty 7 2017

Przyrządy fryzjerskie

Choć podnóżki fryzjerskie należą do tych elementów wyposażenia salonu, które zwykle nie rzucają się w oczy, możemy mieć pewność, że klient szybko dostrzeże, że coś się zmieniło w momencie, w którym zasiadł na fotelu. Już choćby dlatego trudno nie zgodzić się z tym, że powinien być od podstawą w tych profesjonalnych lokalach, które nastawiają się na zadowolenie klientów.

Jest elementem wyposażenia wcale nie mniej istotnym niż fotel w poczekalni albo wygodna sofa. Oczywiście, podnóżki w dość istotny sposób różnią się między sobą. W pierwszej kolejności wypada zwrócić uwagę na to, że posiadają wiele kształtów, choć nie bez znaczenia jest również to, że powstają z wykorzystaniem zróżnicowanych materiałów. Nie może być jednak inaczej skoro oczekuje się od nich, że będą się komponować z wnętrzem, do którego trafiają. Podnóżek różni się więc w zależności od tego, czy jest wykorzystywany w salonie utrzymanym w stylu retro, czy też trafia do miejsca, w którym stawia się przede wszystkim na nowoczesność.

Podnóżek fryzjerski

Najczęściej wykonuje się je ze stali chromowanej. Znajduje to uzasadnienie, mamy bowiem do czynienia z rodzajem stali, który jest odporny na nacisk, a jednocześnie nie wymaga skomplikowanego czyszczenia. Dzięki solidnemu wykonaniu, nikt nie zmusza też klientów, aby ściągali buty chcąc skorzystać z podnóżka.

Czyszczenie podnóżka to zresztą obowiązek, którego nie da się uniknąć. W momencie dokonywania wyboru należy zwracać uwagę przede wszystkim na kształt podnóżka. Często ma on postać jednego pręta, ich większa liczba nie jest jednak w żaden sposób powodem do niezadowolenia. Nie bez znaczenia jest i to, czy jest on dość duży i zbity, czy też mniejszy i cieńszy.

Warto też pamiętać, że nie ma parametrów nieistotnych i z pewnością każdy w pewnym momencie da o sobie znać. Inny dylemat może dotyczyć tego, czy lepiej zaopatrzyć się w podnóżek kupowany niezależnie od fotela, czy lepiej zdecydować się na połączenie fotela i podnóżka i takie rozwiązania są dziś bowiem dostępne w sprzedaży. Oczywiście, fotele z tego rodzaju dodatkową funkcjonalnością nie należą do rozwiązań tanich, wiele osób chwali je jednak z uwagi na ich funkcjonalność. Podnóżek może znajdować się w okolicach fotela, warto jednak zastanowić się i nad tym, czy nie umieścić go również w okolicach myjni.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *