Przewodnik po akcesoriach fryzjerskich

Jak odrosnąć z koloru włosów?

Wiktoria Stawarz
maj 20 2021

Jako pierwsze przyznajemy, że uwielbiamy dobre zmiany koloru włosów. Bez względu na to, czy jest to modny odcień rose gold, czy tylko delikatne pasemka, nic nie mówi o mnie więcej niż nowa fryzura. Czasami jednak, najlepiej jest odstawić butelkę i dać włosom odetchnąć, a ten krok zawsze może okazać się trudny.

Kwarantanna oznacza również automatyczną przerwę w farbowaniu włosów i innych zabiegach upiększających, ponieważ salony fryzjerskie i salony pielęgnacji paznokci pozostają zamknięte. Jeśli masz pasemka lub chciałaś wrócić do swojego naturalnego koloru włosów na wiosnę, być może zdałaś sobie sprawę, że będziesz musiała wyhodować swój kolor włosów na własną rękę, bez zaufanego kolorysty, który poprowadzi Cię za rękę. Nie ma jednak problemu, właśnie po to tu jesteśmy.

Kiedy nadszedł czas, aby przestać

Korzyści płynące z odstawienia farby są praktycznie nieograniczone, ponieważ bez względu na to, czy rozjaśniasz czy farbujesz włosy, pasma będą na tym cierpieć. Substancje chemiczne zawarte w farbach do włosów wysuszają je i sprawiają, że stają się łamliwe i podatne na uszkodzenia - nie są to raczej błyszczące zamki, o które nam wszystkim chodzi.

Podczas gdy regularne wizyty w salonie i maseczki naprawcze pomogą zatrzymać wilgoć, ostatecznie jedynym sposobem na rozwiązanie problemów z włosami będzie pójście au naturale. Jeśli więc stwierdzasz, że bez względu na to, ile maseczek wypróbujesz i ile cali przytniesz, Twoje włosy wciąż wyglądają na pozbawione blasku, być może nadszedł czas, by powrócić do swojego naturalnego odcienia.

Dobra wiadomość? Powrót do naturalnego koloru włosów zdziała cuda dla Twojego portfela i zdrowia włosów. Nie będziesz już musiała smarować skóry głowy ostrymi chemikaliami i wydawać za ten przywilej sporych pieniędzy. I nie martw się. Jeśli boisz się tej niezręcznej fazy przejściowej, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Oto kilka wskazówek, jak z powodzeniem przeprowadzić zmianę koloru i wyjść z kwarantanny z zupełnie nowym kolorem włosów.

Zanim przystąpisz do drastycznej zmiany koloru włosów, ważne jest, abyś zrobiła kilka kluczowych rzeczy. Musisz zacząć od opracowania planu i przygotowania się do fazy przejściowej, a także upewnienia się, że masz realistyczne oczekiwania. Pamiętaj, że Rzymu nie zbudowano w jeden dzień. Powrót do naturalnego odcienia również wymaga czasu.

Zacznij planować

Największym błędem, jaki możesz popełnić wracając do swojego naturalnego koloru włosów jest wybranie odcienia, który Twoim zdaniem wygląda jak Twój naturalny kolor i po prostu nałożenie go. Jeśli chcesz z wdziękiem rzucić barwnik, to będzie dość długi proces, który wymaga przyzwoitej ilości planowania. Nie nurkować headfirst do świata kolorowania. Zamiast tego rób małe kroki i słuchaj ekspertów.

Współpracuj z kolorystą, aby znaleźć najlepszy proces i pamiętaj, aby przedstawić mu całą historię swoich włosów, aby wiedział dokładnie, przez co przeszły Twoje włosy. Ten spontaniczny moment, gdy pięć lat temu rozjaśniłaś całe włosy, naprawdę ma znaczenie. Z kolorystą możesz zaplanować trasę i choć może to zająć kilka wizyt w salonie, będzie to warte tego dodatkowego czasu, aby zapewnić minimalne uszkodzenia włosów i najlepsze wyniki.

Jak odrosnąć z pasemek?

Jeśli od lat podkreślasz swoje włosy i chcesz zerwać z tym nawykiem, mamy dobrą wiadomość. Możesz odrosnąć z pasemek bez większego wysiłku!

Zacznij od pozostawienia włosów na kilka miesięcy, aż powróci ich naturalny odcień. Pamiętaj, że Twój naturalny odcień mógł się zmienić na przestrzeni lat, więc nie zakładaj, że wiesz dokładnie, jaki on jest, zwłaszcza jeśli od dawna dodajesz pasemka. Zaleca się również podcięcie końcówek w celu usunięcia wszystkich rozdwojonych i nadmiernie przetworzonych kosmyków - jeśli nie możesz udać się do salonu fryzjerskiego, pomiń ten zabieg, dopóki wszystko nie wróci do normy. W ciągu kilku miesięcy pasemka stopniowo odrosną, a Ty zostaniesz z dużo zdrowszą grzywą w naturalnym odcieniu. Proste, prawda?

Jeśli Twoje pasemka zaczynają się na czubku głowy lub po prostu nie masz cierpliwości, aby je wyhodować, masz inne wyjście. Garnier proponuje, abyś co 8 tygodni wprowadzała pasemka w odcieniu bardziej zbliżonym do naturalnego koloru, aż do całkowitego zaniku pasemek.

Czy Twoje pasemka są zdecydowanie jaśniejsze od Twojego naturalnego koloru? Jeśli tak, zaplanuj wizytę u kolorysty w celu ponownego zabarwienia włosów, zwanego inaczej wypełnieniem lub re-pigmentacją. Jest to proces, w którym kolor jest nakładany na włosy, aby przywrócić utracone pigmenty, które składają się na pożądany ciemniejszy odcień. Brzmi to jak skomplikowany proces, ale Twój zaufany fryzjer będzie wiedział dokładnie, co robić.

Uwielbiasz swoje pasemka, ale nie znosisz wysiłku i kosztów związanych z ich utrzymaniem? Cóż, nie musisz żegnać się z ukochanymi refleksami. Zamiast tego, możesz użyć jaśniejszych kolorów przedłużania włosów, aby uzyskać dokładnie taki sam efekt. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój obecny odcień jest odpowiedni dla Ciebie, będziesz chciał sprawdzić ten poręczny przewodnik, aby wybrać najlepsze pasemka dla swoich podtonów.

Bezproblemowy brudny blond - pasemka Luxy Hair Extensions

Bye Bye Balayage, Adios Ombré

Jedną z najmilszych rzeczy w balayage jest fakt, że możesz go naturalnie wyhodować i przy okazji wyglądać świetnie. Dlaczego? Richard Ward, fryzjer królewski i fryzjer gwiazd, wyjaśnia, że nie ma silnych linii odrostu, co sprawia, że włosy pięknie odrastają. Ponadto, nie wymaga on zbyt wiele zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ kolor nie zaczyna się u nasady.

Kiedy masz już odrośnięty balayage, możesz za nim tęsknić. Jeżeli naprawdę kochasz swój balayage, ale chcesz uniknąć chemikaliów i wielokrotnych wizyt w salonie fryzjerskim, możesz osiągnąć ten sam styl dzięki przedłużaniu włosów metodą balayage.

Blond Balayage, Dirty Blonde Highlights Luxy Hair Extensions

Ombré to kolejna fryzura, która łatwo odrasta dzięki naturalnemu przechodzeniu od jednego odcienia do drugiego. Wystarczy pozwolić mu wyrosnąć i regularnie go podcinać. I tu mamy dobrą wiadomość. Mówi się, że ombré może wyglądać tym lepiej, im bardziej odrasta, sprawiając wrażenie naturalnie muśniętych słońcem końcówek. Jeżeli naprawdę chcesz dokonać drastycznej zmiany, możesz nawet ściąć ombré i nosić krótszą fryzurę.

Powrót do naturalnego koloru włosów

Jeśli do tej pory nosiłaś odcień, który znacznie odbiega od Twojego naturalnego koloru, nie przejmuj się. Istnieją sposoby na przejście od jasnego do ciemnego i odwrotnie, bez uciekania się do ścinania włosów.

Jak zapuścić rozjaśnione włosy?

Znudziło Ci się już utrzymywanie jasnych włosów? Utrzymanie platynowego blondu lub innych równie jasnych odcieni może być żmudnym przedsięwzięciem, zwłaszcza gdy Twój naturalny kolor włosów jest ciemny. Istnieją jednak opcje, które pozwolą Ci pozbyć się nawyku farbowania i przyjąć kolor, który dał Ci Bóg.

Dla tego jednego, może chcesz poczekać, aż masz dostęp do salonu fryzjerskiego przed pójściem pełną milę, jak to jest niezwykle ważne, że omówić, jak farbować rozjaśnionych włosów z powrotem do naturalnego koloru włosów z doświadczonym profesjonalistą.

W końcu nie można po prostu farbować włosów na blady blond. W rzeczywistości, możesz spodziewać się, że potrzeba czterech warstw koloru, aby Twoje mieszki włosowe wchłonęły ciemniejszy odcień. Jeśli zdecydujesz się na tę drogę, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że nagła zmiana z jasnego blondu na ciemny brąz może być szokiem zarówno dla Ciebie, jak i osób z Twojego otoczenia.

Jeśli zdecydujesz się na bardziej stopniową zmianę, możesz dodać kilka pasemek w kolorze zbliżonym do Twojego naturalnego ciemnego koloru. Inną opcją jest cieniowanie odrostów - technika ta polega na naturalnym rozciągnięciu farby od nasady włosów aż po ich końce. Najlepiej, aby farba była jak najbardziej zbliżona do Twojego naturalnego koloru włosów. Pozwoli Ci to na łatwe odrośnięcie koloru włosów i pozostanie w zgodzie z trendami. Dobra wiadomość? W oczekiwaniu na otwarcie salonu, Twoje włosy będą stopniowo odrastać, same przyjmując cieniowany odrost. Posiadaj go, daj czadu i udawaj, że chciałaś, aby Twoje włosy wyglądały w ten sposób.

Najlepszym sposobem na odwrócenie rozjaśniania jest zastosowanie farby do włosów o kilka odcieni ciemniejszej. Zacznij od naturalnego karmelowego blondu, a następnie, przy kolejnym zabiegu, znów użyj ciemniejszej farby. Powtarzaj tę czynność, aż uzyskasz upragnione loki. Stosowanie regularnych masek do włosów na każdym etapie jest bardzo ważne, jeżeli chcesz przywrócić nawilżenie i miękkość swoim zniszczonym pasmom. Alternatywnie, dodaj kilka pasemek, aby przełamać kolor w miarę wzrostu włosów. W ten sposób zmniejszysz kontrast odrostów, nadając im miękki i naturalny wygląd.

Innym rozwiązaniem jest po prostu pozwolić jasnym włosom naturalnie odrosnąć, przyjmując popularny styl ombré. Ombré polega na stopniowym przechodzeniu od jednego koloru do drugiego - dokładnie tak samo dzieje się w przypadku odrastającej farby do włosów. Tak, ta kłopotliwa faza "pomiędzy" kolorami sprawi, że będziesz uosobieniem mody i sprawi, że Twój ciemny odrost będzie wyglądał na zamierzony.

Wyrastanie ciemnego odrostu przy jasnych włosach

Marzysz o tym, by zrzucić ciemne włosy i cieszyć się naturalnie jasną fryzurą? Jeżeli tylko unikniesz kilku poważnych faux pas, będziesz w stanie zrobić to bez problemu. Zacznij od odstawienia rozjaśniacza. I nawet nie myśl o sięgnięciu po butelkę farby do włosów w kolorze jasnego blondu. Jeżeli nie chcesz po prostu pozwolić im odrosnąć, musisz skorzystać z pomocy zaufanego fryzjera. Pamiętaj, że sięgnięcie po farbę może spowodować, że Twoje włosy będą wyglądały na nierówne i mogą stać się zielone.

Twój stylista może chcieć wprowadzić kolor jaśniejszy od farbowanego, ale ciemniejszy od Twojego naturalnego odcienia i złagodzić go kilkoma pasemkami, aż do zakończenia transformacji. Inną opcją jest usunięcie ciemnego odcienia za pomocą zmywacza koloru. Jeżeli nie możesz udać się do salonu fryzjerskiego, Stephanie Brown, mistrzyni koloryzacji w nowojorskim salonie Eddie Arthur, zaleca pozostawienie włosów do zapuszczenia i dodawanie pasemek co kilka miesięcy, aż osiągniesz swój cel kolorystyczny.

Jeżeli utknęłaś w domu, nie możesz udać się do salonu fryzjerskiego i chcesz całkowicie uniknąć dodawania chemikaliów, możesz zdecydować się na odwrócony balejaż - nowy trend, który pozwoli Ci naturalnie odrosnąć z koloru. Odwrócony balayage przechodzi od jasnych odrostów do ciemniejszych końcówek. Stylistka fryzur Streeters, Tina Outen, proponuje, abyś wraz z odrostami blondu, ciemniejsze włosy odrastały na końcach lub zostały ścięte podczas trymowania. A gdy już odrośniesz z balejażu, możesz odzyskać ten wygląd bez ponownego nakładania ciemnego barwnika. Stosując przedłużanie włosów, możesz zachować swój odwrócony balejaż bez konieczności odwiedzania salonu fryzjerskiego.

Możesz również zdecydować się na odwrócony ombré podczas zapuszczania włosów. Ten styl odwraca tradycyjny ombré do góry nogami, przechodząc od jasnego koloru na górze do ciemnych końcówek. Ten styl en point pozwoli Ci na zmianę koloru i jednocześnie będzie wyglądał świetnie.

Ciemny brąz, kasztanowy brąz, brudny blond - pasemka Luxy Hair Extensions

Jak wyhodować kolor włosów, który nie występuje w naturze?

Jeżeli jesteś osobą żądną przygód, być może zdarzyło Ci się farbować włosy na jaskrawy, cukierkowy kolor. Cytrynowa żółć, gorący róż czy smerfowy błękit mogą być zabawne, ale szybko się starzeją. Choć może Cię kusić, by po prostu wymazać swój żywy odcień, farbując go, rezultaty mogą być katastrofalne, zwłaszcza jeśli musiałaś użyć rozjaśniacza, by włosy utrzymały kolor na pierwszym miejscu.

Najlepiej jest zadzwonić do profesjonalistów dla tego jednego, i niech włosy rosną podczas izolowania. Gdy jesteś w stanie zrobić to do salonu, z prawej ekstraktorów kolorów, mogą wyciągnąć wiele z tego odcienia tęczy, dzięki czemu znacznie łatwiejsze do pokrycia. Jeśli masz dużo cierpliwości, możesz poczekać, aż kolor włosów zblednie, a następnie przefarbować włosy na swój naturalny kolor. Możesz również dodać kilka pasemek i słabych refleksów, aby nadać głębi swoim kosmykom. Aby przywrócić włosom blask i witalność, nałóż na nie olejek lub błyszczyk.

Jeśli chcesz zapuścić pasemka, przefarbować rozjaśnione włosy na naturalny kolor lub zapuścić balayage, mamy całkowitą wiarę w Twój sukces w domu. Opracowując plan i wykazując się odrobiną cierpliwości, możesz cieszyć się bezbolesnym przejściem od mieszków włosowych poddanych zabiegom chemicznym do zdrowej, naturalnej głowy. Pamiętaj, że zawsze możesz zadzwonić do swojego kolorysty lub umówić się na spotkanie FaceTime, aby uzyskać porady, jak poradzić sobie z problemem odrastających włosów. Pamiętaj jednak, by płacić za regularne konsultacje, gdyż wielu fryzjerów nie ma obecnie pracy. Nie ma lepszego momentu, by docenić swoje naturalne włosy, niż właśnie teraz.

Niezależnie od tego, czy Twoje naturalne włosy to skąpany w słońcu blond, ognista czerwień, czy nieskazitelny mahoń, sięgnij po kolor, który jest Ci pisany. Nie zawiera chemikaliów. Jest niedrogi. I jest piękny.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *