Przewodnik po akcesoriach fryzjerskich

Perfekcyjny fotel fryzjerski

Wiktoria Stawarz
sty 8 2017

Salon fryzjerski

W salonach fryzjerskich nie ma rzeczy nieważnych. Każdy element ich wyposażenia będzie w taki lub inny sposób wpływał na odczucia klienta, ale bez wątpienia najważniejszym elementem jest fotel fryzjerski. To właśnie w nim klient spędzi najwięcej czasu i to w oparciu właśnie o fotel fryzjerski podejmowana będzie decyzja o ocenie dla salonu.

Ten zdecydowanie najważniejszy mebel nie jest łatwy do kupienia, ponieważ różnorodność propozycje jest bardzo szeroka, różne modele oferują różną funkcjonalność, a do tego dochodzi jeszcze kwestia estetyki.

Jaki fotel będzie dla nas idealny?

Pompa

Każdy fotel fryzjerski musi posiadać regulację wysokości. Można ją uzyskać poprzez zastosowanie pompy gazowej lub hydraulicznej. Obie pozwalają na osiągnięcie takiego samego rezultatu, ale w inny sposób. Pompa gazowa wymaga ustawienia fotela i posadzenia klienta. Z pompą hydrauliczną możliwe jest wygodne sterowanie wysokością fotela bez opuszczania przez klienta siedziska. Dla klienta nieporównywalnie wygodniejsza jest pompa hydrauliczna.

Fotel fryzjerski

Jak wygląda ideał?

Niezależnie od tego, jakie technologie złożą się na fotel, muszą to być technologie sprawdzone i solidne, ponieważ fotel powinien w dobrym stanie przetrwać przynajmniej kilka lat. W związku z tym zwracać uwagę należy na renomę firmy-producenta danego rozwiązania, ponieważ jest to najlepsza gwarancja jakości.

Stan fotela zapewni mu odpowiednią reprezentacyjność, ale walory estetyczne muszą oczywiście istnieć od nowości, by zużycie ich nie ograniczyło. Fotel musi być stylistycznie dopasowany do wnętrza i sam musi także posiadać swoje odpowiednie walory estetyczne. Ważny jest tutaj w szczególności rodzaj obicia. Wybranie taniego materiału spowoduje nie najlepsze wrażenia estetyczne, które w dodatku szybko pogarszać będzie zużycie, ścieranie się materiału.

Pozostałe kwestie

W praktyce pojawia się jeszcze bardzo wiele drobiazgów. Wśród nich bardzo istotna jest waga całego fotela oraz to, na jakich kółkach został postawiony, ponieważ te dwie kwestie razem będą decydowały o jego mobilności.

Pełna oferta foteli fryzjerskich marki AYALA >>

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *