Przewodnik po akcesoriach fryzjerskich

Jak podcinać włosy w domu

Wiktoria Stawarz
maj 20 2021

To właśnie wtedy, gdy nie możesz wyjść do fryzjera, zaczynasz naprawdę doceniać swoją fryzjerkę. Bądźmy szczerzy - nawet kiedy będziemy mogli opuścić nasze domy po zakończeniu kwarantanny, istnieje prawdopodobieństwo, że będzie bardzo trudno dostać się na upragnioną wizytę w salonie fryzjerskim lub salonie pielęgnacji paznokci.

Dobra wiadomość jest taka, że tak jak salon paznokci możesz zabrać ze sobą do domu, tak samo możesz zabrać ze sobą do domu salon fryzjerski. Jeśli uważasz, że Twoje włosy są już trochę niesforne, rozważ spróbowanie swoich sił w domowym strzyżeniu.

Skonsultowaliśmy się z naszą specjalistką od stylizacji Dee Lewis, aby dowiedzieć się, jak najlepiej strzyc różne rodzaje włosów w domowym zaciszu. I zgadnij co? Jeśli coś spieprzysz, mamy na to przedłużenia włosów.

Zanim zetniesz swoje włosy, zadaj sobie następujące pytania:

Czy to już czas, aby ściąć włosy, czy możesz poczekać?

Jeśli możesz poczekać ze ścięciem włosów, być może lepiej poczekać na otwarcie salonu - ale skąd wiesz, czy możesz poczekać, czy nie? Oto kilka znaków ostrzegawczych, które mogą świadczyć o tym, że zalegasz z wizytą u fryzjera.

"Jeśli końcówki Twoich włosów rozdwajają się w milionie kierunków (lub nawet tylko w dwóch) lub widzisz małe białe kawałki na końcach, to znaczy, że wymagają one oczyszczenia" - mówi Dee. "Kiedy włosy zaczynają się łamać lub rozdwajać, będą podróżować dalej i dalej w górę trzonu włosa, tworząc złamania wyżej we włosach lub powodując, że dostaniesz większe "przycięcie" niż się spodziewałeś!".

Dee sugeruje również unikanie wszelkich większych zmian fryzury, ponieważ "najprawdopodobniej skończysz gorzej niż zaczęłaś."

Jeśli masz zamiar dać sobie domowe cięcie włosów, trzymać się prostych przycięć niczego 1 cal lub mniej długości włosów. Ten rodzaj subtelnego cięcia nie spowoduje drastycznej różnicy, więc jeśli się zepsujesz, nie zauważysz go tak bardzo. Będzie to również łatwiejsze do uratowania w dół drogi.

Może zamiast tego spróbuj maski do włosów

Jeśli twoje włosy są całkiem zdrowe, lub tylko lekko suche na końcach, spróbuj maskę do włosów w domu pierwszy przed popełnieniem do domu fryzurę.

Użyj salon jakości maski do włosów, lub maski z keratyną, kwasy tłuszczowe, lub ocet. Ponieważ ocet jest kwaśny, może być użyty do obniżenia pH włosów. Dzięki temu łuski włosa będą bardziej zwarte, co "sprawi, że włosy będą lśniące i uszczelni rozdwojone końcówki", mówi Dee.

Jak samodzielnie podcinać włosy?

Narzędzia, których będziesz potrzebować

Oto, co będzie Ci potrzebne:

  • Ostre nożyczki - pamiętaj, aby użyć najostrzejszych nożyczek, jakie możesz znaleźć. Jeszcze lepszym rozwiązaniem są nożyczki fryzjerskie. Twoje nożyce kuchenne nie będą do tego odpowiednie! Długi grzebień, który nie jest zbyt delikatny Miotła/ patelnia do kurzu Suszarka 2 spinki do włosów

Krok 1: znajdź wolną przestrzeń

Wyznacz miejsce do ścinania włosów, w którym nie będą one spadać na blat lub do zlewu czy odpływu prysznica. O wiele łatwiej jest po prostu pozamiatać włosy z podłogi, niż próbować usunąć je ze zlewu i z blatu.

Krok 2: całkowicie wysusz włosy

Przed cięciem włosów, ważne jest, aby całkowicie wysuszyć włosy.

"Kiedy włosy są suche, mają nieco większą objętość", wyjaśnia Dee. Dzięki temu, podczas strzyżenia, będziesz dokładnie widziała, gdzie włosy mają być ułożone. Jeżeli jednak obetniesz włosy na mokro, po wyschnięciu mogą się one odbijać w górę i może się okazać, że obcięłaś więcej niż się spodziewałaś. Dotyczy to zwłaszcza grzywki!

Dee wyjaśnia, że najlepszym sposobem na wysuszenie włosów prostych lub falowanych jest suszenie ich na gładko. Natomiast w przypadku włosów kręconych, sugeruje, by pozwolić im wyschnąć naturalnie lub w sposób, w jaki zazwyczaj je układasz. Radzi, aby po całkowitym wyschnięciu i określeniu ilości włosów, które zamierzasz ściąć, ściąć połowę.

"Odskoczą bardziej niż chcesz i skończysz z 2-calową fryzurą, podczas gdy próbowałaś ściąć tylko 1 cal" - wyjaśnia.

Krok 3: podstawy strzyżenia włosów

Podejmując decyzję o tym, ile ściąć, zawsze ścinaj mniej, niż wydaje Ci się, że powinnaś. Dee sugeruje, aby najpierw ściąć mały kosmyk włosów, aby sprawdzić, czy długość jest taka, jak chcesz. Następnie, wykorzystaj to jako wskazówkę podczas obcinania reszty włosów. Idź powoli, dodając małe sekcje do przewodnika, aż wszystkie włosy zostaną obcięte.

Jak ścinać włosy warstwami?

Jeżeli zamierzasz cieniować włosy, postępuj ostrożnie. Dee sugeruje, by nie próbować samodzielnie ścinać warstw i jedynie wprowadzać subtelne poprawki.

1. Nadmierne kierowanie

Jeżeli zauważysz podziały w swoich warstwach, przedziel włosy normalnie, a następnie podziel je na pół z tyłu, wyciągając je przed ramiona. To się nazywa nadmierne kierowanie.

"Kiedy włosy są wyciągnięte do przodu i podcinasz końce, w naturalny sposób tworzysz ten lekki kształt U, kiedy opadają do tyłu", wyjaśnia Dee. "Włosy zawijają się do przodu, pozostawiając długość, gdy są odkładane na miejsce. To powinno pomóc stworzyć bardziej miękkie odczucie na obwodzie".

2. Przedziałek w podkówkę

Jeśli jednak zdecydujesz się na ścięcie warstw, ogólną zasadą jest, że im wyżej podniesione włosy, tym bardziej miękkie w dotyku. Aby to zrobić, zacznij od stworzenia podkowy od skroni do skroni i wokół tylnej części korony, w najszerszym miejscu głowy.

Najdłuższe włosy powinny znajdować się z tyłu głowy, natomiast bliżej twarzy mogą być nieco krótsze.

Rozczesz wszystkie włosy prosto do góry (jeżeli część wypadnie, zostaw ją) i pod kątem do góry, tak by tworzyły prostą linię od twarzy do końcówek włosów. Przesuwaj palce na same końce, gdzie widoczne są fragmenty zniszczonych włosów lub gdzie widać je na wylot.

"Jeśli jest to dużo włosów, nie obcinaj ich - powinno to być tylko około 1 cala lub mniej", radzi Dee.

3. Cięcie punktowe

Kiedy już będzie można bezpiecznie ciąć, skieruj nożyczki na włosy, aby uzyskać efekt cięcia punktowego.

Podczas cięcia punktowego, otwórz nożyczki, gdy umieszczasz je na końcach włosów i zamknij je dopiero, gdy będziesz się odsuwać. "To najlepszy sposób, aby uniknąć przycięcia palców lub zrobienia dziury we włosach", mówi Dee. Strzyżenie punktowe to także łatwy sposób na ukrycie ewentualnych błędów i złagodzenie wykończenia.

Możesz zastosować technikę cięcia punktowego na długości/perymetrze włosów oraz w celu złagodzenia tępego cięcia.

Pozbywanie się rozdwojonych końcówek

Może się okazać, że długość Twoich włosów jest w sam raz, a Ty chcesz jedynie pozbyć się rozdwojonych końcówek. Na szczęście, jest to całkiem proste! Zanim jednak podetniesz końcówki, spróbuj najpierw zastosować kurację octową, aby pomóc je uszczelnić.

Podczas podcinania, wysuń włosy do przodu i przedziel je tam, gdzie zwykle. Następnie, wyciągnij włosy przed siebie za ramiona i zetnij nieco mniej niż uważasz za stosowne. Upewnij się, że długość jest taka sama po obu stronach. Jest to również dobra strategia, którą możesz zastosować, aby mieć pewność, że podcinasz włosy na całej długości.

Podczas podcinania rozdwojonych końcówek, Dee radzi, abyś trzymała podbródek w górze. "Spójrz w lustro i nie patrz w dół. Pochylisz włosy w dół i skończysz, odejmując przez przypadek zbyt wiele długości!".

Jak ciąć warstwy obramowujące twarz

Aby wyciąć modne warstwy obramowujące twarz, najpierw zacznij od swojego regularnego przedziałka, a następnie pionowej sekcji w dół do przodu uszu.

Dee sugeruje, aby czesać tę sekcję cal po calu, kierując się do przodu pod kątem około 40 stopni. "Dolna część pierwszej sekcji nie powinna znajdować się wyżej niż kącik oka lub kość policzkowa.

Następnie, przesuń palce w dół, trzymając je prosto, a nie pod kątem, ponieważ wystające włosy powinny być teraz pod lekkim kątem. Wycinaj punkty po trochu. Dla ułatwienia, wzoruj się na kształcie stworzonym przez fryzjera.

Jak przyciąć włosy z tyłu głowy?

Podcinanie włosów z tyłu głowy może wydawać się trudnym zadaniem, ale nie musi. Dee sugeruje, że aby ściąć włosy z tyłu głowy, zawsze kieruj je pod kątem do przodu. "Bardziej naturalny jest wygląd, gdy włosy są nieco krótsze z przodu niż z tyłu, a kierunek do tyłu stworzy to. Pomoże Ci to również zobaczyć przód i to, co ścinasz, dzięki czemu możesz upewnić się, że masz równe i zrównoważone cięcie.

Jak ścinać włosy kręcone i falowane?

W rzeczywistości każdy ma inny typ włosów, więc weź to pod uwagę zanim zaczniesz podcinać.

Włosy kręcone mają wyjątkową (i wspaniałą) strukturę, która wymaga nieco innego cięcia. Na szczęście, nasza specjalistka Dee nauczyła nas, jak ścinać nasze kręcone włosy bez konieczności wychodzenia z domu (przynajmniej na razie).

W przypadku włosów kręconych, najpierw wysusz je na powietrzu. Następnie ułóż je w pożądany kształt i zetnij tylko to, co wydaje się być nie na miejscu. Jak mówi Dee, jeżeli masz kręcone włosy, zawsze obcinaj połowę tego, co planowałaś.

"1 cal będzie wyglądał jak 2 cale, ponieważ w przypadku loków i fal, im krótsze włosy, tym silniejszy jest skręt".

Jak samodzielnie przyciąć grzywkę

Teraz, to może nie być najlepszy czas, aby zacząć eksperymentować, jeśli nie masz jeszcze grzywki. Jeżeli jednak zamierzasz to zrobić lub masz grzywkę do utrzymania, Dee ma dla Ciebie kilka pomocnych wskazówek.

Jeśli nie masz grzywki, może to nie jest najlepszy moment, aby spróbować ją sobie zafundować. Zamiast tego, poeksperymentuj z grzywką clip in i zdecyduj, czy chcesz, aby ten styl był trwały, gdy będziesz mogła spotkać się z profesjonalnym stylistą fryzur.

Jeśli masz już grzywkę i chcesz ją zachować w tym czasie - lub czujesz się odważna i chcesz sama ją sobie przyciąć - oto jak zrobić to w domu.

Zastrzeżenie: postępuj ostrożnie!

Krok 1: Wysusz grzywkę

Wysusz grzywkę i ułóż ją tak, jak zwykle. Przedziel włosy na środku, a następnie stwórz trójkąt, który znajduje się 1,5 cala z tyłu od linii włosów, a jego boki są pod kątem, tak aby stykały się ze źrenicami/środkiem oka.

"Może się wydawać, że jest to niewielka sekcja, ale po obcięciu i ułożeniu będzie ona pełniejsza, a później zawsze możesz dodać więcej" - wyjaśnia Dee.

Krok 2: Upnij włosy do tyłu

Upnij wszystkie pozostałe włosy, abyś mogła skupić się na grzywce.

Krok 3: Zacznij od środka trójkąta.

Zacznij od 1/4 calowej sekcji na środku trójkąta. Przeczesz ją grzebieniem o szerokich zębach z bardzo niewielkim napięciem i znajdź miejsce, w którym chcesz, aby długość trafiła. To będzie twój przewodnik.

"Ścinaj mniej niż myślisz, ponieważ zawsze możesz ściąć więcej", ostrzega Dee.

Krok 4: Trzymaj podbródek w górze

Jeśli patrzysz w dół, bardziej prawdopodobne jest, że będziesz ciąć zbyt wiele długości. Jeżeli obetniesz za dużo, dodaj odrobinę włosów z każdej strony poza środkiem i przytnij nieco dłuższe tam, gdzie chcesz. Możesz "zasłonić" swoją grzywkę, aby ukryć błąd na środku.

Krok 5: Rozdziel włosy na środku.

Podziel włosy na środku, gdy już znajdziesz pożądaną długość i przejdź do następnej strony. Dodaj kolejną 1/4 calową sekcję do "przewodnika" z każdej strony.

"Trzymając włosy, które już ścięłaś prosto w dół na środku i kierując nową sekcję tak, aby spotkała się z prowadnicą" - radzi Dee. Następnie przytnij nową sekcję na długość prowadnicy.

Etap 6: Tnij prosto w dół na środku

"Jeżeli chcesz ułożyć grzywkę w kształcie bardziej firanki lub pod kątem," mówi Dee, "pracuj z boku na bok, kierując się od części środkowej. Prowadź prowadnicę w kierunku przeciwległej źrenicy lub środka oka i doprowadzaj każdą dodaną sekcję do spotkania z prowadnicą. Następnie przytnij dodane części do długości prowadnicy.

Krok 7: Regulacja

Po przycięciu wszystkich włosów, powinnaś mieć pożądaną grzywkę. "Jeśli wydaje się zbyt wąska", sugeruje Dee, "zrób swój trójkąt nieco większy i dodawaj więcej włosów 1/4 cala na raz!".

Dos i don'ts cięcia własnych włosów w domu

  • Użyj najostrzejszych nożyczek, jakie posiadasz. Używaj grzebienia, który nie ma super drobnych zębów. Nieco szerszy pomaga dać mniejsze napięcie, więc nie skończysz z nierównym cięciem. Nie próbuj używać klipsownic, jak profesjonaliści, aby przyciąć długość, tną szybko i dużo włosów na raz. Nie tnij nad dywanem lub w miejscu, w którym nie chcesz, aby małe kawałki włosów latały wokół, włosy mają tendencję do dostania się wszędzie! Zawsze obcinaj połowę tego, co planujesz obcinać, a w razie potrzeby skracaj w odstępach czasowych. Chociaż podaliśmy instrukcje, najlepiej jest pozostawić przycinanie warstw i grzywki profesjonalistom.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *