Przewodnik po akcesoriach fryzjerskich

Korekty twarzy

Ewelina Tomaszewska
lip 1 2022

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Beauty
  3. Korekty twarzy

Pewnie słyszałaś o konturowaniu, czyli szeroko stosowanej technice modyfikacji twarzy, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. To, czego możesz nie wiedzieć, to fakt, że jest to metoda dokonywania korekty twarzy, która pozwala nam na podkreślenie tych cech, które najbardziej nam się podobają i zmniejszenie niektórych innych.

Do wykonania tej techniki potrzebny będzie korektor jasny, nieco jaśniejszy od odcienia skóry oraz ciemniejszy, który nada głębi twarzy. Możesz dostać go w formie palety, w której jest wiele odcieni pasujących do wszystkich typów skóry. Ta alternatywa jest idealna, jeśli planujesz zastosować tę technikę w salonie lub gabinecie kosmetycznym, ponieważ będziesz mogła obsłużyć kilka klientek o różnych odcieniach skóry za pomocą tylko jednego produktu. Potrzebny będzie również pędzel, którym będziesz nakładać i mieszać produkt, w zależności od charakteru produktu lepsze mogą być aplikatory gąbkowe lub pędzle.

Konturowanie lub konturowanie

Istnieje wiele technik korekty twarzy, niektóre skupiają się na kształcie twarzy jako takim, a inne na zamaskowaniu pewnych cech naszej twarzy. Pierwszy typ znany jest jako konturowanie, jest bardzo popularny i pewnie widziałaś go wcześniej na wielkich gwiazdach. Polega ona na stosowaniu korektorów lub produktów ciemniejszych od skóry klientki, aby nadać jej głębszy wygląd.

Jak widać na zdjęciu, konturowanie można dostosować do różnych kształtów twarzy, które istnieją. Wszystko w celu wywyższenia pewnych cech i zminimalizowania innych. Oprócz ciemnych i jasnych korektorów, technika ta może obejmować użycie rumieńca jako narzędzia do korygowania twarzy i nadawania jej koloru. Generalnie do nakładania i blendowania produktu używa się płaskiego pędzla, w formie kremu lub pudru.

Korekcja kolorów lub korekcja koloru

Kolejną techniką jest korekcja koloru, a polega ona na zastosowaniu tonów neutralizujących inne, aby uzyskać jednolity kolor na skórze. Na przykład zaczerwienienia, które możemy mieć w wyniku wyprysków, można zneutralizować zielonymi korektorami, a osoby z bardzo ciemnymi obwódkami pod oczami mogą je ukryć używając pomarańczowego lub żółtego korektora.

W odróżnieniu od konturowania, korekta koloru nie polega na nałożeniu koloru na całą twarz i nie ma określonej techniki, którą należy stosować. W dużej mierze zależy to od odcienia skóry, jej odcienia i niedoskonałości, które chcesz ukryć. Do nakładania i mieszania produktu możesz użyć małego pędzelka do korektora. Generalnie kolorowe korektory sprzedawane są w kremie, a na wierzch należy następnie nałożyć korektor w kolorze skóry. Jeśli praktykujesz ten rodzaj korekty, zdasz sobie sprawę, jak łatwo jest usunąć pewne szczegóły skóry, które wcześniej wydawały się niemożliwe do ukrycia.

Te techniki korekty twarzy mogą brzmieć nieco dziwnie na początku, ale czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak je stosować, a zobaczysz, że możesz zacząć oferować tę usługę w swoim salonie szybciej niż sobie wyobrażałeś.

Jak go stosować?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest określenie dominującego kształ tu twarzy Twojej lub Twojej klientki, ponieważ to określi kształty, które będziesz podkreślać i gdzie będziesz szukać głębi. Pamiętaj, że obszary, które chcesz przyciemnić, to te, którym chcesz nadać głębię, aby podkreślić kształt twarzy. Na przykład kości policzkowe, linia szczęki i czoło. Natomiast miejsca, na które nakłada się rozświetlacz, mają je wyróżnić i zwykle są to najbardziej dominujące punkty twarzy, nakłada się go na czubek nosa, łuk kupidyna czy pod oczami.

Ważnym elementem jest odpowiednie nawilżenie skóry przed rozpoczęciem procesu korekty twarzy oraz bardzo dobre wymieszanie używanego produktu. Dzięki temu uzyskasz znacznie bardziej naturalne wykończenie. Po zakończeniu makijażu zaleca się zastosowanie uszczelniacza, który pozwoli na uzyskanie znacznie większej trwałości.

Jak mogę zaoferować usługę w moim salonie?

Jeśli rozważasz oferowanie korekt twarzy w swoim salonie, są pewne rzeczy, o których należy pomyśleć. Z jednej strony jest to usługa, która jest wykonywana w ramach makijażu. To znaczy, że nie jest to usługa ekskluzywna ani odrębna od innych usług. Dlatego trzeba mieć osobę z umiejętnością wykonywania makijażu, która zaoferuje korekty twarzy.

Usługę możesz świadczyć w ramach pakietów makijażowych, na przykład: makijaż ślubny, makijaż dyplomowy, makijaż wieczorowy, makijaż na imprezy itp. Ze względu na charakter korekt są one zazwyczaj stosowane w połączeniu z wyszukanymi makijażami, nie są tak popularne w codziennym wyglądzie.

W przypadku usług makijażowych są pewne kwestie, które powinnaś wziąć pod uwagę. Zarówno dostępność odcieni skóry w produktach, czystość palet, utrzymanie higieny pędzli itp. Pamiętaj, że wszystkie te produkty są nakładane bezpośrednio na skórę, dlatego tak ważna jest szczególna dbałość o używane narzędzia.

Oprócz korekt twarzy istnieje wiele odmian, takich jak korekty kolorystyczne przeznaczone bardziej dla klientów z niedoskonałościami skóry lub korekty skupiające się na ukryciu niedoskonałości. Najważniejsze jest to, że specjalizujesz się w jednej technice i stąd możesz uczyć się nowych sposobów na zaspokojenie potrzeb swoich klientów.

Artykuły powiązane

  1. Profesjonalna koloryzacja włosów
  2. Jak zrobić cięcie typu fade
  3. Techniki mycia włosów

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *