Poradnik fryzjerski

5 Rzeczy, o które należy zapytać fryzjera przed rezerwacją terminu spotkania

Ewelina Tomaszewska
paź 12 2020

Zaufanie każdemu fryzjerowi nie jest takie łatwe, jak się wydaje. Nie można po prostu ufać nikomu z twoimi cennymi włosami, nie wiedząc o nich nic. Oto kilka pytań, które powinnaś zadać swojemu fryzjerowi, zanim umówisz się z nim na spotkanie.

#1 Jakie są ich kwalifikacje?

Na początek, kiedy masz zamiar umówić się na spotkanie z fryzjerem, zawsze musisz zapytać go o jego kwalifikacje. Powinieneś ich zapytać, czy są wystarczająco wykwalifikowani i dopuszczeni na ich stanowisko. Fryzjer musi zawsze posiadać stopień naukowy lub certyfikat, który pozwala mu na profesjonalne cięcie czyichś włosów. Jeśli fryzjer szczegółowo studiował swoją dziedzinę, to lepiej go zatrudnić, gdyż będzie miał wszystkie informacje i możliwości, które pozwolą mu na perfekcyjne strzyżenie włosów. Jeżeli fryzjer nie ma wystarczających kwalifikacji, nie powinnaś powierzać mu swoich włosów, gdyż może to całkowicie zrujnować Twój wygląd i zdrowie Twoich włosów.

#2 Jak długo pracują?

Drugie pytanie, jakie powinnaś zadać fryzjerowi, dotyczy czasu, na jaki pracował. Pomoże Ci to określić, czy fryzjer ma wystarczające doświadczenie, by znać trendy oraz wskazówki i sztuczki dotyczące wykonania odpowiedniej fryzury, której potrzebujesz. Znajomość doświadczenia fryzjera pomoże Ci dowiedzieć się, czy w przeszłości odnieśli oni sukces w swoich staraniach i próbach, co dodatkowo pomoże Ci zaufać fryzjerowi na tyle, by poradził sobie z Twoimi włosami.

#3 Jakie są ich specjalności?

Następną rzeczą, o którą powinieneś ich zapytać, są ich specjalności. To pomoże Ci dowiedzieć się, w czym się specjalizują i co opanują. Gdy już to zrobisz, będziesz wiedziała, w jakiej fryzurze mogą Ci pomóc i czy będą w stanie dopracować fryzurę, której pragniesz.

#4 Czy z łatwością poradzą sobie z fryzurą, której potrzebujesz?

To jedno z najważniejszych pytań, jakie powinnaś zadać fryzjerowi, zanim umówisz się z nim na spotkanie. Większość z Was ma już wyobrażenie o tym, co musicie otrzymać, gdy będziecie chcieli się umówić na wizytę, więc zapytajcie fryzjera, czy jest w stanie idealnie wykonać tę fryzurę, którą chcecie. Lepiej jest wiedzieć, czy mogą, w przeciwnym razie, zamiast odpowiedniej fryzury, otrzymasz katastrofę.

#5 Jakie są ich sugestie?

Jeśli nie masz nic na myśli o tym, jaką fryzurę powinnaś wybrać, powinnaś zapytać fryzjera, jakie są jego sugestie w zależności od kształtu Twojej twarzy i rodzaju włosów. Pomoże Ci to wybrać to, co jest dla Ciebie najlepsze.

Oto 5 najważniejszych pytań, które zawsze musisz zadać fryzjerowi, zanim umówisz się na wizytę i zdecydujesz się zająć swoimi cennymi włosami. Zawsze możesz zadać więcej pytań, aby wyjaśnić swoje wątpliwości i dowiedzieć się więcej o fryzjerze.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *