Przewodnik po akcesoriach fryzjerskich

Profesjonalna suszarka do włosów – jaką wybrać?

Natalia Czerniak
sty 9 2017

Pielęgnacja włosów

Suszarki do włosów są obecne niemal w każdym domu. Bardzo wiele kobiet nie wyobraża sobie swojej codziennej pielęgnacji włosów bez suszenia i układania włosów za pomocą suszarki. Suszarki to także niezbędny sprzęt w każdym salonie fryzjerskim. W salonie fryzjerskim nie można sobie pozwolić na zakup byle jakiego, przypadkowego sprzętu, ponieważ może zaważyć to na efektach pracy fryzjera.

Decydując się na zakup suszarki do włosów zawodowy fryzjer powinien dokładnie przejrzeć ofertę producentów i wybrać najlepszej jakości sprzęt, który okaże się niezawodną pomocą w codziennej pracy. Lepiej sięgnąć po modele renomowanych marek, które gwarantują nam jakość pracy oraz perfekcyjny wygląd włosów, bez zbędnego ich obciążania i przesuszenia.

Na rynku sprzętu fryzjerskiego można znaleźć mnóstwo modeli przeznaczonych do profesjonalnego użytku, warto jednak przed zakupem przejrzeć dokładnie wszystkie parametry sprzętu i opinie innych użytkowników, tak by wybrany sprzęt naprawdę spełniał wszystkie nasze wymagania. Najlepsze suszarki to te nie elektryzujące włosów, wykonane z wykorzystaniem najnowszych technologii i materiałów, czyli najlepiej ceramiczne, turmalinowe i tytanowe.

Czy one się różnią między sobą?

Suszarki ceramiczne to gwarancja wysokiej jakości zarówno w warunkach domowych jak i w salonie fryzjerskim. Elementy ceramiczne jakie są wykorzystane w suszarce bardzo dobrze przewodzą ciepło, które wnika do wnętrza włosa, a nie tylko wysusza jego powierzchnię.

Suszarka do włosów

Dzięki temu nie jest naruszona struktura włosa, jego kondycja jest na najwyższym poziomie i tym samym mamy gwarancję właściwej pielęgnacji. Suszarki tego typu nie nagrzewają się nadmiernie i przez to są dużo bezpieczniejsze dla utrzymania zdrowia włosów.

Suszarki turmalinowe to nowość na rynku fryzjerskim. Produkują jony ujemne, szybciej suszą włosy, nie elektryzują ich, włosy są gładsze i błyszczące.

Suszarki tytanowe są bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia, ze względu na właściwości tytanu. Siatka jaka jest umieszczona u wylotu suszarki także jest wykonana z tytanu i tym samym zapewnia równomierną temperaturę na całości włosów, co sprawia że włosy są lepiej zabezpieczone przez przesuszeniem i niszczeniem. Z reguły suszarki te mają także lepszy silnik niż inne modele.

Udostępnij