Urządzamy recepcję fryzjerską

Pomysły na wyposażenie recepcji w salonie fryzjerskim

Ewelina Tomaszewska
sty 8 2017

Jak dbać o klienta?

Gdy analizujemy zasady, na jakich powinien opierać się wygląd salonu fryzjerskiego, musimy zwrócić uwagę i na to, że ogromną rolę ma w nim do odegrania tak zwana strefa recepcyjna. Oczekuje się od niej, że będzie wyglądać profesjonalnie, jest bowiem wizytówką lokalu i wystawia świadectwo osobom, które znajdują w nim zatrudnienie, nie można jednak zapominać i o tym, że często przesądza o tym, czy klient w ogóle zechce skorzystać z oferowanych mu usług.

 

 

Oczywiście, nie zawsze można pozwolić sobie na oddzielne pomieszczenie recepcyjne, nawet ograniczona przestrzeń nie powinna być jednak argumentem przemawiającym za tym, aby nie wyznaczyć wydzielonego miejsca. Im mniej wolnej przestrzeni, tym większe znaczenie ma jej właściwe zagospodarowanie. Oczywiście, to nie recepcja jest najważniejszą przestrzenią w salonie, jej znaczenie jest bowiem bez porównania mniejsze niż to, jakie ma ta część salonu, w której personel wykonuje swoje obowiązki. Trudno jednak zapominać o tym, że to właśnie ja w pierwszej kolejności widzi klient trafiający do salonu. Jeśli przypada mu ona do gustu, zwykle decyduje się zadać pytanie o to, kiedy może się umówić na wizytę, jeśli jednak recepcja nie jest interesująca – zazwyczaj się wycofuje.

Dziś trudno już o salony charakteryzujące się obskurnymi ścianami, nie ma też recepcji, w których panuje bałagan. Konkurencja panująca na rynku sprawia, że właściciele salonu nie mają wątpliwości, że o przestrzeń ich pracy należy dbać. Oznacza to jednak, że troska o wygląd recepcji musi być jeszcze większa niż miało to miejsce wcześniej.

Czy recepcja jest istotna?

Oczywiście, choć to pomieszczenie przyciąga uwagę klientów, nie można zapominać i o tym, że duże znaczenie dla sposobu jego postrzegania ma charakter zatrudnionego w nim personelu. Osoby obsługujące recepcję powinny być zatem nie tylko miłe, ale i kontaktowe.

Nie zawsze można sobie pozwolić na zatrudnienie dodatkowej osoby, jeśli więc salon nie jest duży, recepcję najlepiej umieścić od razu naprzeciw drzwi wejściowych. Klient szybko ją zobaczy, a i pracownik salony dostrzeże go natychmiast nie pozwalając mu czekać aż zostanie obsłużony. Gdy analizujemy meble recepcyjne, nie możemy nie zwrócić uwagi na to, że ich wybór musi imponować.

Możemy przy tym liczyć nie tylko na meble wypełniające duże recepcje, ale i na takie, które sprawdzają się nawet wtedy, gdy mamy do czynienia z niewielkim pomieszczeniem. Co więcej, wcale nie dla wszystkich jest charakterystyczny ich prosty kształt, dużą popularnością wśród kupujących cieszą się bowiem i te, dla których charakterystyczny jest kształt półkola. Tu decydujące znaczenie ma układ salonu jako całości.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *