Zakup akcesoriów fryzjerskich

Jakie akcesoria są niezbędne w pracy fryzjera?

Natalia Czerniak
sty 9 2017

Kreatywne fryzury

Na jakość pracy salonu mają wpływ nie tylko doświadczenie personelu, najwyższej jakość meble czy kosmetyki, ale równie ważne są różnego rodzaju akcesoria fryzjerskie. Dzięki nim praca profesjonalnego fryzjera staje się bardziej kreatywna i efektywna, a przecież w tym zawodzie właśnie o to chodzi.

Jest wiele drobnych, pozornie nic nie znaczących akcesoriów, których brak w salonie może nagle mocno zakłócić harmonię pracy. To sprzęt jaki fryzjerzy wykorzystują codziennie, praktycznie przy każdym zabiegu prowadzonym w salonie. Dlatego tego rodzaju rzeczy warto wybierać ze względu na ich wysoka jakość i trwałość, ponieważ zdecyduje to o długim czasie jego użytkowania.

Co dokładnie jednak kryje się pod pojęciem akcesoria fryzjerskie?

Co takiego używają fryzjerzy na co dzień w swej pracy i czego nie może zabraknąć w dobrym zakładzie fryzjerskim?

Przede wszystkim są to różnego rodzaju nożyczki, szczotki, grzebienie, brzytwy, wałki, klipsy, klamry, suszarki, prostownice, siatki, peleryny, pędzle do farbowania oraz sprzęt pomocniczy czyli pasy, kabury, miseczki, wagi, kufry i wiele, wiele innych. Każdy z tych sprzętów ma swoje przeznaczenie do strzyżenia, modelowania lub farbowania, i ciężko się bez nich obejść w codziennej pracy salonu fryzjerskiego.

Jednym z najważniejszych sprzętów są oczywiście nożyczki, ponieważ bez nich trudno wyobrazić sobie wykreowanie idealnej fryzury. W tym przypadku najlepiej jest postawić na znane i renomowane marki, które zagwarantują nam najwyższą jakość pracy. Dobry producent da nam wieloletnia gwarancję, zapewni perfekcyjną formę nożyczek pasującą idealnie do dłoni oraz zapewni ostrość nożyc, od której zależą efekty pracy.

Renomowane akcesoria fryzjerskie

Innym niezbędnym sprzętem są grzebienie i szczotki do włosów. Te z najlepszych marek nie elektryzują włosów i nie łamią się, a tym samym zapewniają lepszą stylizację włosów. Nie wolno zapominać także akcesoriach typu wałki i papiloty, które przydają się niemal codziennie. Służą do układania loków, delikatnych skrętów lub fal, a to wszystko nie będzie możliwe bez odpowiedniego sprzętu. Bardzo często w fantazyjnym układaniu fryzur niezbędne są także profesjonalne siatki do włosów oraz wypełnienia do koków, a przy tworzeniu takich fryzur ciężko obejść się bez klamry podtrzymującej włosy lub bez klipsów.

Profesjonalne farbowanie włosów także wymaga odpowiednich akcesoriów. Potrzebne są tutaj miseczki, pędzle, czepki na pasemka, szydełko do wyciągania włosów, nakładki na uszy czy tez peleryny chroniące ubranie klienta. Wszystkie przybory powinny być trzymane w należytym porządku, a tutaj często pomocne są kabury i pasy na sprzęt fryzjerski, a w przypadku dojazdu do klienta potrzebny jest kufer na przybory potrzebne do pracy.

Oczywiście to nie koniec listy i w każdym salonie znajdziemy jeszcze szereg innych akcesoriów, które współtworzą pracę stylistów fryzjerskich.

Udostępnij