Zakup akcesoriów fryzjerskich

Fryzjerzy w Wielkiej Brytanii jednoczą się, aby rozpocząć kampanię na rzecz zdrowia psychicznego #OurDoorIsOpen

gru 7 2021

Fryzjerzy w całej Wielkiej Brytanii połączyli siły, aby uruchomić nową inicjatywę #OurDoorIsOpen kampanii, która ma na celu zainspirować mężczyzn do otwarcia się o problemach ze zdrowiem psychicznym. Gdy fryzjerzy w Anglii wreszcie otwierają swoje drzwi dla chętnych klientów, rozpoczynają kampanię #OurDoorIsOpen, aby zapewnić tym, których zdrowie psychiczne ucierpiało w wyniku zamknięcia, wsparcie, jakiego potrzebują.

Czy wiesz, że?

• Samobójstwo jest największym zabójcą mężczyzn poniżej czterdziestu pięciu lat w Wielkiej Brytanii, ale tylko 28% z nich miało kontakt z usługami zdrowia psychicznego. NCISH
  • Ponad dwie trzecie dorosłych Brytyjczyków (69%) zgłasza, że odczuwa pewne lub duże obawy dotyczące wpływu choroby COVID-19 na ich życie. Najczęstszymi problemami wpływającymi na samopoczucie są obawy o przyszłość (63%), uczucie stresu lub niepokoju (56%) oraz poczucie nudy (49%). Health.org.uk
  • W ramach kampanii #OurDoorIsOpen fryzjerzy w całej Wielkiej Brytanii spotykają się, aby powitać klientów, którzy chcą się ostrzyc, a także porozmawiać.
  • Kampania jest prowadzona przez Lions Barber Collective, który przeszkolił ponad 2500 fryzjerów w Wielkiej Brytanii i poza nią, aby mogli dalej wspierać swoich klientów, dzięki wspieranemu klinicznie programowi Barber Talk.

Jest to najnowsza inicjatywa Lions Barber Collective, która zachęca fryzjerów do tworzenia bezpiecznych miejsc dla mężczyzn, aby otworzyć się i wyładować, a także zapewnia szkolenia, aby umożliwić fryzjerom słuchać, rozpoznawać oznaki słabego zdrowia psychicznego i kierować klientów do odpowiednich usług wsparcia.

Po śmierci swojego przyjaciela Alexa, w 2015 roku fryzjer Tom Chapman z Torquay założył organizację charytatywną "The Lions Barber Collective", aby stworzyć niekliniczne, nieosądzające bezpieczne przestrzenie, w których mężczyźni czują się komfortowo, aby porozmawiać o swoim zdrowiu psychicznym i mogą być kierowani do wsparcia i informacji.

Uznając, że fryzjerzy i profesjonaliści w dziedzinie fryzjerstwa są często zaufanym powiernikiem i przyjaznym uchem dla swoich klientów, Tom współpracował z ekspertami w celu opracowania klinicznie popartego programu szkoleniowego BarberTalk dla profesjonalistów w dziedzinie fryzjerstwa, aby wspierać swoich klientów i społeczności.

Seria szkoleń BarberTalk i Hair&BeautyTalk ma na celu uzbrojenie fryzjerów i profesjonalistów z umiejętności rozpoznawania oznak słabego zdrowia psychicznego u swoich klientów, zadawać bezpośrednie pytania, aby ułatwić rozmowę, słuchać z empatią i bez osądzania, i pomóc skierować swoich klientów do wsparcia, którego potrzebują.

Założyciel i dyrektor generalny Lions Barber Collective, Tom Chapman powiedział: "Kiedy otworzyliśmy ponownie w lipcu, ściąłem włosy przyjaciela, wydawał się w porządku, kiedy mieliśmy konsultacje, ale kiedy zacząłem ciąć jego włosy, zaczął płakać. Zatrzymałem się i zapytałem go, czy jest coś, o czym chciałby ze mną porozmawiać. Jego odpowiedź mnie zszokowała. Mieszkał sam i był to jego pierwszy kontakt z ludźmi od miesięcy.

"To sprawiło, że byłem zdeterminowany, aby zapewnić, że inni w jego sytuacji mają kogoś, z kim mogą porozmawiać, gdy fryzjerzy ponownie otworzą się w kwietniu, dając jednocześnie fryzjerom dostęp do wskazówek i szkoleń, których potrzebują, aby móc słuchać i wspierać tych, którzy nadal zmagają się z problemami.

"Fryzjer może zobaczyć do 200 osób tygodniowo! Chociaż większość branży zobaczy około 12 osób dziennie, a w świecie po zamknięciu godziny otwarcia zostaną wydłużone, aby zmieścić się w ich zdesperowanych klientów. Zasięg przemysłu fryzjerskiego i kosmetycznego jest po prostu fenomenalny z infrastrukturą, która jest dostępna dla większości".

Aby dowiedzieć się więcej o Lions Barber Collective odwiedź tutaj lub przekazać 5 funtów na pomoc w szkoleniu i wspieraniu większej liczby brytyjskich fryzjerów, wyślij sms o treści THELIONS na numer 70970.

Większe wsparcie finansowe dla freelancerów od lokalnych samorządów

BARBERFEST wprowadza konkurs barberingu Raw Talent

Rozpoczyna się American Crew All Star Challenge