Zakup akcesoriów fryzjerskich

Klubowy salon fryzjerski Cavalier dostarcza pomoc dla bezdomnych w Boxing Day

Natalia Czerniak
lut 14 2022

Siobhan Moriarty-Jones jest kobietą czynu. Siobhan, niezadowolona z klimatu politycznego i finansowania opieki społecznej oraz jej świadczenia dla swojej społeczności (i całej Wielkiej Brytanii), postanowiła wykorzystać swój sklep w Bedford City Centre jako bazę w Boxing Day, aby zrobić coś pozytywnego. Siobhan, jej siostra Emma Richardson, jej zespół, rodzina i przyjaciele wraz ze stertą hojnych datków dostarczyli pomoc bezdomnym i samotnym członkom swojej lokalnej społeczności. Tutaj Siobhan dzieli się swoją historią z MB...

"Zdecydowałam się na ten dzień wspólnoty, ponieważ chciałam przełożyć moje emocje związane z obecną sytuacją polityczną na coś pozytywnego, aby ludzie, którzy w przeciwnym razie nie czuli się wspierani przez ten kraj, wiedzieli, że są ludzie, którzy nadal stoją z nimi i dla nich. Mam bardzo centralne miejsce w centrum miasta i mam nadzieję, że robiąc takie rzeczy jak ta, pomogę zainspirować inne firmy do wykorzystania swojej przestrzeni, aby dać coś od siebie lokalnym społecznościom, które tego potrzebują. Bezdomność jest wciąż rosnącym problemem we wszystkich regionach Wielkiej Brytanii i nie wygląda na to, żeby miało się to zmienić w najbliższym czasie. Jako właściciele firm znajdujący się w uprzywilejowanej pozycji musimy upewnić się, że czują się oni wspierani w swojej sytuacji, nawet jeśli jest to tylko próba poprawy ich stanu psychicznego, oferując im filiżankę kawy i przerwę od zimna lub strzyżenie i zmianę ubrań. Chociaż nie mogę zaoferować trwałych rozwiązań, mogę zaoferować coś, co poprawi ogólne samopoczucie ludzi.

Mam bardzo dobre kontakty z lokalnymi bezdomnymi i jestem znana lokalnym schroniskom i grupom bezdomnych, więc to one rozdawały moje plakaty i rozwieszały je. Moja baza klientów to niesamowici ludzie, którzy ofiarowali więcej, niż mogłam sobie wyobrazić, a koledzy mojego męża z Kempston Ambulance Station zebrali się razem i zdołali przekazać sporo pieniędzy na ten dzień. Mój mąż i ja spędziliśmy wieczór w Boże Narodzenie, przygotowując gorące jedzenie, a wcześnie rano w Boxing Day poszliśmy do sklepu z jedną z moich córek i wszystko zorganizowaliśmy. Otworzyliśmy o 11 rano, ale niektórzy z bywalców, których dobrze znam, stali w kolejce od 10.30. Mieliśmy stół dekoracyjny pełen ubrań, koców, przyborów toaletowych i szczotek do włosów (uprzejmie podarowanych przez Denman), aby ludzie mogli wziąć to, czego potrzebowali. Szklany front naszego sklepu był wypełniony darami żywnościowymi, aby ludzie mogli zrobić zakupy i zebrać zapasy, ustawiliśmy stoły, przy których ludzie mogli usiąść i zjeść, stworzyliśmy środowisko, które było czymś więcej niż tylko salonem fryzjerskim, ale miejscem społecznym. Oferowaliśmy ciepłe i zimne posiłki, wiele smakołyków oraz tyle herbaty i kawy, ile tylko chcieli. Moi pracownicy również chcieli wesprzeć ten dzień, więc zaoferowaliśmy bezpłatne strzyżenie i przycinanie brody. Wspierały nas również lokalne zespoły pomocy dla bezdomnych, a mój przyjaciel, który dla nich pracuje, przyszedł z pomocą i był w stanie wskazać niektórym bezdomnym drogę do potrzebnej im pomocy. Pierwszą grupą, która przybyła na miejsce byli bezdomni, których teraz uważam za swoich przyjaciół. Byli zszokowani, kiedy powiedziałam im, że wszystko to zostało ofiarowane przez ludzi, którzy naprawdę o nich dbają. Myślę, że to naprawdę sprawiło, że poczuli się docenieni jako istoty ludzkie. Atmosfera była wspaniała, dużo śmiechu i ludzie troszczący się o siebie nawzajem.

Jest to początek projektu, który będę rozwijać w nowym roku. Jako fryzjerzy mamy umiejętności, które możemy wykorzystać i dotrzeć do wielu ludzi, a także lokal, w którym możemy organizować imprezy. Jeśli czujesz pasję do zmiany naszego społeczeństwa i wnoszenia pozytywnego wkładu, to jesteś w doskonałej pozycji, aby to zrobić."

Wielkie podziękowania dla Cavalier Club Barbershop!

Udostępnij