Przewodnik po akcesoriach fryzjerskich

Nowoczesny salon. Jak urządzić salon fryzjerski?

Natalia Czerniak
lut 13 2017

projekt salonu fryzjerskiego

Projekt salonu fryzjerskiego

Właściwie przygotowany salon fryzjerski to właściwie klucz do sukcesu. Dlatego właśnie tak bardzo ważne będzie to, by już na etapie projektowania własnego salonu brać pod uwagę różne podpowiedzi, które nam to ułatwią. Przede wszystkim należy pamiętać, że salon jest miejscem publicznym i dlatego trzeba trafić w gust potencjalnych klientów, którzy będą się u nas pojawiać. Na początek trzeba sprawdzić okolicę, w której salon będzie się mieścił. Lokalizacja a także znajomość potencjalnych klientów będzie decydować o tym na jaką aranżację się zdecydujemy.

Dobra lokalizacja

Jak wiadomo salon będzie mógł mieścić się w rożnych strefach miasta. Strefy te decydują o tym jaki styl trzeba będzie wykorzystać w danym salonie. Biorąc pod uwagę lokalizację można podzielić salony fryzjerskie na osiedlu, takie w centrach handlowych i w centrum miasta. Jeśli decydujemy się na salon w centrum handlowym wystrój będzie musiał być podobny do wystroju całego centrum. Jeśli będzie to nowoczesna forma to rzeczywiście będzie można powiedzieć, że salon także musi być do tego również dopasowany. Natomiast jeśli chodzi o salon w centrum, które ma formę minimalistyczną to również będzie trzeba zadbać o to, by salon się nie wyróżniał. W przypadku gdy będziemy wybierać salon na osiedlu to będzie trzeba postawić na przytulne oraz domowe wnętrze. Oczywiście miękkie wygodne kanapy, ładny, delikatny wystrój.

myjnia fryzjerska

Pomyśl o…

Bez względu na to w jakiej strefie miasta będzie salon zawsze warto wprowadzić do sprzedaży profesjonalne kosmetyki, które będą używane w salonie na co dzień. Dlatego dobrze będzie, gdy na powierzchni lokalu takie miejsce na kosmetyki będzie.

Strefa recepcyjna, mycia... Podział salonu fryzjerskiego

Podział na poszczególne strefy jest uzależniony przede wszystkim od powierzchni lokalu. W mniejszych lokalach podział może mieć formę umowną i poszczególne strefy mogą się przenikać. Gdy chodzi o duże lokale podział na poszczególne strefy może być wyrazisty i rzeczywiście będzie można je zauważać. Znaleźć się musi miejsce na poczekalnię, gdzie musi być kanapa, fotele stoli do kawy i gazetownik. Strefa z recepcją to miejsce, gdzie będzie się odbierać telefon, umawiać klientki i ostatnia będzie strefa obsługi, gdzie oczywiście będą stanowiska do pracy dla fryzjerów. Uporządkowanie salonu w taki sposób sprawi, że praca tam będzie łatwiejsza. Oczywiście można jeszcze mówić o osobnej strefie socjalnej, która będzie stworzona z myślą o pracownikach, którzy tam będą spędzać przerwę, będę mieli możliwość przygotować się do pracy.

Udostępnij