10 sposobów jak dbać o włosy

Natalia Czerniak
kwi 6 2021

Nasze włosy były świadkami naszych najlepszych i najgorszych dni. Od kiedy po raz pierwszy nauczyłyśmy się je prostować, kręcić (a potem kręcić prostownicą), karbować, zaplatać...ta lista ciągnie się w nieskończoność. Z biegiem lat, uszkodzenia spowodowane wysoką temperaturą prawie zawsze przeważały nad troską, jaką starałyśmy się okazać naszym włosom, ale dzięki dodatkowemu czasowi spędzanemu w domu, nigdy nie było lepszej okazji, by okazać włosom trochę miłości. Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć, wypróbuj jeden z następujących dziesięciu sposobów, aby odżywić włosy z powrotem do jego najzdrowszych najlepszych.

1. Spróbuj DIY

Jest to jeden z najprostszych, najbardziej przyjaznych dla kieszeni sposobów, aby odżywić włosy. Te DIY maski do włosów używać składników, które można kupić w lokalnym sklepie spożywczym i są całkowicie naturalne. Poświęć trochę czasu w ciągu dnia i dać włosy bardzo potrzebne opieki, że potrzebuje z tych DIY masek do włosów.

2. Skup się na skórze głowy

Czy czujesz, że Twoja skóra głowy zbytnio się wysusza? Zanim zrobisz cokolwiek innego, upewnij się, że sprawdzasz, ile wody pijesz. Utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia jest niezwykle ważnym sposobem na utrzymanie skóry głowy i skóry odżywionej.

Jeśli chodzi o dbanie o swędzącą lub suchą skórę głowy, musisz zrozumieć przyczyny i objawy, zanim zaczniesz ją leczyć. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możesz właściwie zadbać o swoją skórę głowy.

3. Poskromić puszenie się włosów

"Uwielbiam puszące się włosy!" powiedział nikt nigdy. Niezależnie od tego, czy wychodzimy po zakupy, czy przygotowujemy się do spotkania w Zoomie, włosy puszą się bez względu na wszystko. Jak więc poradzić sobie z puszeniem się włosów, które nie chce zniknąć? Na szczęście dla Ciebie, zbadaliśmy przyczyny i sposoby radzenia sobie z różnymi rodzajami puszenia się włosów. Sprawdź to poniżej:

4. Cofnij zniszczenia

Ciepło, zanieczyszczenia, toksyczne produkty - jest tak wiele czynników, które codziennie niszczą nasze włosy. Teraz, gdy przebywamy w domu, jest to świetna okazja, aby cofnąć wszystkie te zniszczenia. Niezależnie od tego, czy Twoje włosy są suche, przetłuszczające się, czy po prostu szukasz dodatkowego odżywienia, mamy Cię, boo!

5. Olejowanie

Oleje są teraz bardzo modne w pielęgnacji skóry i włosów, a jeśli jeszcze nie wskoczyłaś na ten wózek, teraz jest na to czas! Są odżywcze, świetne dla sesji samoopieki i pozostawi cię czuć się niesamowicie. Znajdź pięć z najlepszych rodzajów olejów dla włosów poniżej.

6. Rozłóż dni mycia włosów w czasie

Czy wiesz, że nadmierne mycie włosów może spowodować uszkodzenie skóry głowy i mieszków włosowych? Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jak często powinnaś myć włosy w zależności od ich koloru i rodzaju.

7. Opracuj rutynę nocnej pielęgnacji włosów

Wszyscy skupiamy się na naszej nocnej pielęgnacji skóry, ale co z naszymi włosami? Twoje włosy i skóra głowy zasługują na tyle samo miłości i uwagi, więc upewnij się, że szczotkujesz włosy, nakładasz maskę i używasz jedwabnej poszewki na poduszkę, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Przeczytaj więcej o tym, jak stworzyć dla siebie rutynę pielęgnacji włosów.

8. Skup się na wzroście włosów

Długie, lśniące włosy nigdy nie są złym pomysłem - walka toczy się o nie. Poprowadzimy Cię przez dziewięć prostych kroków, dzięki którym możesz osiągnąć włosy swoich marzeń! Te proste kroki są łatwe do wykonania i dadzą ci rezultaty, których szukasz.

9. Jak utrzymać je długie

Wszyscy czuliśmy walkę rosnące włosy poza pewną długość. Podczas gdy niektórzy obwiniają za to genetykę lub czynniki zewnętrzne, takie jak pogoda, dlaczego nie zbadać innych powodów, dla których może Ci się to przytrafić. Mamy dla ciebie informacje o tym, dlaczego twoje włosy mogą nie rosnąć i jak to zmienić.

10. Rozplątanie włosów

Jeśli zmagasz się z trudnymi do opanowania plątaninami włosów, jesteśmy tu dla Ciebie, dziewczyno! Nie jesteś sama w tej walce. Rozumiemy, jak denerwujące mogą być splątane włosy, ale nie martw się! Dzięki tym prostym krokom, Ty też możesz zapobiec plątaniu się włosów.