Przewodnik po akcesoriach fryzjerskich

Mikropigmentacja brwi: skuteczna alternatywa

Wiktoria Stawarz
maj 15 2022

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Beauty
 3. Mikropigmentacja brwi: ...

Brwi stanowią oprawę twarzy, pozwalają nam wyrażać emocje i nadają kształt reszcie twarzy. Co jednak mogą zrobić osoby, które nie czują się dobrze z estetyką swoich brwi?

Osoby, które chcą je wypełnić lub zmienić ich kształt, mogą skorzystać z technik takich jak mikropigmentacja brwi, która pozwala na szybkie i skuteczne wykonanie tych zabiegów.

Co to jest mikropigmentacja brwi?

Mikropigmentacja brwi to proces estetyczny, który polega na wprowadzeniu pigmentu do skóry za pomocą narzędzia zwanego dermografem w celu modyfikacji lub zmiany brwi. Dermograf to instrument wykorzystywany w innych procedurach, których celem jest pokrycie lub modyfikacja jakiejś części skóry. Dzięki zastosowaniu małych igieł, które wstrzykują w skórę pigment w kolorze włosków brwi, dermografista uzyskuje naturalny i długotrwały efekt. Mikropigmentacja to proces, który może być przeprowadzany na innych obszarach ciała.

Chociaż mogą one brzmieć podobnie, należy pamiętać, że istnieje duża różnica między mikropigmentacją brwi a tatuażem brwi. Podczas mikropigmentacji na skórze rysowany jest każdy włosek wchodzący w skład brwi, podczas gdy w przypadku tatuażu wykonuje się jedno pociągnięcie. W tym sensie, dzięki tej technice mikropigmentacji, uzyskuje się bardziej naturalne wykończenie .

Innym ważnym aspektem jest to, że pigmenty, które mają być użyte, muszą być przetestowane na skórze klienta przed zabiegiem. Ma to na celu wybranie koloru, który najbardziej odpowiada klientowi, a także upewnienie się, że dana osoba nie ma reakcji alergicznej na środki chemiczne, które zostaną użyte. Pigmenty mają również wpływ na naturalność zabiegu, ponieważ jeśli zostanie wybrany kolor zbliżony do koloru skóry danej osoby, efekt końcowy będzie bardziej naturalny.

Jak długo trwa mikropigmentacja brwi?

Minimalny czas trwania procedury wynosi jeden rok, ale może zostać przedłużony do dwóch lat. Zależy to od stylu życia klienta, ponieważ istnieją czynniki, takie jak ekspozycja na słońce, które mogą skrócić czas trwania zabiegu. Z czasem mikropigmentacja traci swoją ostrość i intensywność pigmentu.

Dlatego też zaleca się retuszowanie brwi od czasu do czasu, można to zaplanować z klientką i zalecić jej wykonanie tego zabiegu raz w roku. Dzięki temu nie stracisz nowego kształtu brwi.

Przed i po mikropigmentacji brwi

Istnieją pewne kwestie, które należy rozważyć przed i po mikropigmentacji brwi, i ważne jest, aby przekazać je klientowi, aby wiedział, czego może się spodziewać:

  • Nie można nosić makijażu: zaleca się, aby w dniu zabiegu nie nosić makijażu, aby uniknąć niepotrzebnego natłuszczenia w okolicy brwi, a po mikropigmentacji należy unikać noszenia makijażu przez minimum dwa dni. Jest to ważne, aby zapewnić prawidłowe gojenie się tego obszaru i uniknąć komplikacji.

  • Pojawisię zaczerwienienie i obrzęk: jest to normalne, ale należy poinformować o tym pacjenta, aby nie wpadł w panikę i nie pomyślał, że coś poszło nie tak. Zaczerwienienie i obrzęk powinny ustąpić w ciągu kilku dni po zabiegu, zwykle nie trwają dłużej niż trzy dni.

 • Należy unikać aktywności fizycznej, która powoduje nadmierne pocenie się w tym obszarze.

 • Zabieg trwa około godziny: może być nieco dłuższy lub krótszy w zależności od klienta i stopnia trudności, ale zazwyczaj nie przekracza półtorej godziny.

Krok po kroku, jak wykonać mikropigmentację brwi

Proces wykonywania mikropigmentacji jest prosty, ale ma ogromne znaczenie dla efektu końcowego :

 • Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest dokładne oczyszczenie miejsca , aby upewnić się, że nie ma w nim tłuszczu, ponieważ może on mieć negatywny wpływ na procedurę.

 • Po drugie, należy nakreślić obszary, które należy wypełnić. Ważne jest, aby mieć wskazówki dotyczące miejsca, w którym będą wykonywane kontury. Będzie to również podgląd ostatecznego kształtu brwi klientki, dzięki czemu będzie można wprowadzić ewentualne poprawki przed rozpoczęciem zabiegu.

 • W tym momencie możesz zacząć mieszać pigmenty, których zamierzasz użyć. Ważne jest, aby mieszanina była jednorodna i pozbawiona grudek. Po przygotowaniu tego etapu rozpoczyna się proces mikropigmentacji, w którym włoski są rysowane pociągnięciem po pociągnięciu we wcześniej wyznaczonych obszarach.

Pielęgnacja po zabiegu mikropigmentacji brwi

Teraz Twoja klientka ma brwi, o jakich marzyła! Co dalej? Mikropigmentacja nie jest procesem inwazyjnym, więc opieka po zabiegu nie jest zbyt rozległa. Prawdą jest, że przez kilka dni będzie występował obrzęk i zaczerwienienie, ale to szybko minie.

Zalecaj klientom stosowanie maści leczniczych, które pomogą złagodzić opuchliznę, i przypominaj im o konieczności utrzymywania tego miejsca w czystości, w tym niestosowania makijażu ani kremów do twarzy. Mikropigmentacja brwi to łatwy zabieg o naturalnym wykończeniu, który bez wątpienia sprawi, że klientka poczuje się jak gwiazda filmowa. Teraz, gdy znasz już procedurę, możesz zacząć ćwiczyć i jak najszybciej zaoferować ten zabieg w swoim salonie!

Powiązane artykuły:

 1. Rozjaśnianie włosów: co to jest, rodzaje, produkty i zalecenia
 2. Kolorymetria w makijażu
 3. 7 etapów rozjaśniania włosów: pomóż klientom osiągnąć idealny styl

Udostępnij