Przewodnik po akcesoriach fryzjerskich

Olejek do włosów - właściwości, rodzaje

Natalia Czerniak
sty 22 2017

olej kokosowy

Nakładanie na włosy olejków bez spłukiwania będzie zapewniać dobre odżywienie oraz zapobiegać może wypadaniu włosów. Olejek będzie się sprawdzał u osób, które siwieją przedwcześnie. Jednak to nie wszystkie korzyści. Olejek nie przetłuszcza włosów a więc może być stosowany przez osoby, które mają z przetłuszczeniem problem. Podpowiemy Wam jak olejek wybrać.

Olejek jojoba

To olejek z dużą ilością witamin między innymi A, E i D, które skutecznie wzmacniają włosy. Stosowanie olejku zalecane będzie dla osób, które mają włosy podatne na zniszczenie. Olejek sprawia, że włosy rosną mocne i zdrowe. Regularne jego stosowanie pozwala ochronić włosy.

Olejek kokosowy

Łatwo dostępny produkt, który kupimy w każdej drogerii. Drogocenne właściwości doceniane są przez fryzjerów, którzy decydują się na używanie preparatów z jego dodatkiem. Wiele witaminy E sprawi, że włosy staną się błyszczące i gładkie. Olejek kokosowy ma także związku przeciwbakteryjne, które chronią przed infekcjami a także usuwają łupież.

Olej arganowy

Olej, który pochodzi z kontynentu afrykańskiego i ma wiele zalet, będzie odpowiedni dla naszych włosów. Ma wiele kwasów tłuszczowych omega i witamin, które regenerują włosy. Przeciwutleniacze obecne w olejku chronią włosy przed zniszczeniami.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest zalecana do pielęgnacji skóry głowy. Wmasowanie oliwy w skórę głowy może wzmocnić włosy a także pokonać kłopotliwy łupież. Masaż głowy z dodatkiem oliwy poprawiać będzie krążenie krwi i skutecznie zwalcza infekcje skóry głowy.

oliwa z oliwek

Olejek z drzewa herbacianego

Jest to olejek antybakteryjny, który skutecznie będzie zwalczać wszelkie infekcje grzybicze i bakteryjne na skórze głowy. Olejek z drzewa herbacianego będzie także dobrym dodatkiem w walce z łupieżem czy nadmiernym przetłuszczaniem się włosów. Olejek może być dodawany do szamponu albo też bezpośrednio nakładany na włosy, które dzięki temu będą świeże oraz lekkie na dłużej.

Olej indyjski

Dobrodziejstwem dla siwych włosów będzie właśnie olej indyjski, którego regularne stosowanie może przywracać kolor siwym włosom. Nie jest to jedynie idealna odżywka, ale taki środek, który będzie skutecznie wpływał również na stymulowanie wzrostu jak i też zwalczy infekcję skóry głowy. Olej indyjski sprawi, że włosy zaczną dzięki temu rosnąć mocniej a stosowanie regularne da szanse na zachowanie zdrowego wyglądu. Warto więc zdecydować się na takie poważne wsparcie dla naszych włosów.

Zobacz również olejki do brody w hurtowni fryzjerskiej Salonova

Udostępnij